Бербатов бележи, Юнайтед с убедителна победа над Бърнли (видео)

18:54
Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 3:0 в среща от 21-я кръг на Висшата лига. Бербатов вкара гол в 64-а мин, а Рууни удвои пет минути по-късно. Маме Бирам Диуф оформи крайния резултат в 91-а минута.

Както се и очакваше, домакините се хвърлиха в непрестанни атаки още от първия съдийски сигнал и в третата минута Рууни бе близо до откриване на резултата.

Две минути по-късно при първата контраатака на гостите, Стивън Флечър се озова сам срещу Ван Дер Саар, но шотландецът не прояви класата на Джърмейн Бексфорд и ударът му мина доста встрани от вратата.

Това бе и единственото по-сериозно положение за "виненочервените", които обаче се опитваха дълго време да задържат топката в свое владение, а когато трябваше да се защитават, го правеха в добра подредба и без да изглеждат паникьосани при масираните атаки на противника.

Антонио Валенсия и Нани бяха особено активни за Манчестър Юнайтед, като левият бек на Бърнли Стивън Джордан често капитулираше при пробивите на Валенсия, но нападателното дуо Бербатов и Рууни не успяваше да материализира положенията пред Йенсен в голове.

Може би най-големият шанс за Юнайтед бе пропилян от Берба. Антонио Валенсия нахлу по десния фланг и пусна топката по земя в пеналта, където българинът не можа да уцели топката и впоследствие тя бе изчистена от отбраната на гостите.

В 44-а минута Рууни стреля параболично от границата на пеналта и топката премина много близо до страничната греда на Йенсен. Минута по-късно Нани направи атрактивна задна ножица и бе близо до гола, но с хубав плонж стражът на Бърнли изчисти в корнер.

След почивката Юнайтед отново продължи да доминира, но първите минути на втората част Бърнли бе отборът, който бе по-близо до отбелязване на гол.

Юношата на "червените дяволи" Крис Ийгълс изведе Нюджънт сам срещу Ван Дер Саар, но нападателят стреля встрани от вратата. Малко след това отново Ийгълс изведе Нюджънт в коридор, но този път играчът, който е собственост на Портсмут, не успя да овладее и коженото кълбо бе уловено от вратаря на Юнайтед.

Бербатов бе близо до гола в 57-а мин, когато технично се освободи от персоналния си пазач и с левачката стреля към Йенсен, но топката премина встрани от вратата.

Пет минути по-късно Рууни изведе по-прекасен начин българина и този път Берба не сбърка. Той стреля с левия кръг от малък ъгъл и топката влетя в мрежата на "виненочервените" -1:0.

Пет минути по-ъксно Уейн Рууни попадна в прегръдките на своите съотборници, след като успя да се възползва от една грешка в отбраната на гостите, овладя необезпокояван в пеналта, обърна се и с прецизен удар намери мрежата - 2:0.

В 72-а минута Берба и Рууни бяха заменени от Оуен и Диуф. Публиката аплодираше и викаше: Рууни, Рууни.

Интересен факт е, че в мача с Бърнли Майкъл Оуен и Маме Бирам Диуф за първи път си партнираха в атаката на Юнайтед в официален мач.

В последните минути темпото на игра падна, домакините изглеждаха напълно задоволени от този резултат, докато "виненочервените" пък се бяха примирили със съдбата си да загубят този мач.

Въпреки това обаче, в 83-а минута Джордан центрира отляво и резервата Стивън Томпсън с глава уцели гредата на Юнайтед и "червените дяволи" пак оцеляха.

В самия край на двубоя Антонио Валенсия пусна хубав пас на Маме Бирам Диуф, който надбяга защитата на гостите и с глава матира Йенсен, правейки резултата класически.

Манчестър Юнайтед - Бърнли 3:0

1:0 Бербатов 64-а мин
2:0 Рууни 69-а мин
3:0 Диуф 90-а мин

Манчестър Юнайтед:
Ван Дер Саар, Невил, Евра, Евънс, Браун, Нани, Валенсия, Скоулс, Карик, Бербатов, Рууни

Бърнли: Йенсен, Аликзандър, Дъф, Миърс, Едгар, Джордан, МакДоналд, Елиът, Ийгълс, Флечър, Нюджънт

Видео от мача вижте ТУК!

malkiq_muk
17.01.2010 16:28

хайде сега който е против Митко да говори *lol*

Cris_7
17.01.2010 13:15

Браво на Ман Юнайтед *thumb_up* Много добре играха.. Браво и на Бербо *thumb_up*

Lollipopp
17.01.2010 13:00

martinkata2003 - и един такъв като мен да ти пръсне мизерната муцуна и да те отърве от мъките , защото явно доста се мъчиш на тоя свят ...

martinkata2003
17.01.2010 12:25

А широкия състав го имаХА преди.Когато Абрама купуваше на килограм.Вече не е така.От 2 сезона не са правили свестен трансфер.Отбора им застарява.Лампард и Дрогба играят всеки мач.Тери също.Не знам докога ще я карат така.Но тези хора не са роботи.Контузи ли се някой от тях и Челси увяхва.Миналата година така загубиха битката за титлата,Тери го нямаше 2 месеца през зимата.Само трябва да се намери някой като Джони Евънс да ги нарита и са готови. *lol*

17.01.2010 12:22

ОМГ,top4oooo,Точно 12 години съм по-голям от теб и те уверявам гледал съм много развръзки на футболни първенства.Това,че ти си закърмен с Абрамович е просто от набора ти.Както съм сигурен,че не знаеш как Юнайтед са изоставали на 12 точки 5 кръга преди края,а стават шампиони.Не знаеш и как взеха КЕШ през 1999 година.Не ми говори за Челси.Това е малко мишешко отборче без грам традиция.Без традиции във футбола не става.Не може просто да дойде някой с много милиони и да каже:"Челси е голям отбор!"Авторитета се гради с години.А ти също си новоизлюпено фенче.Повечето на Челси са малки,защото не помнят Челси преди Абрамович.Бяха едно нищо.Вечните пети. *lol*

top4o_1994
17.01.2010 12:16

просто имат широк състав, и Шампионска Лига ще стигнат поне 1/2 финал....

top4o_1994
17.01.2010 12:15

абе почвате, това да не е сяка година така да ставате шампиони, Челси са много по стабилни, вижте без Дрогба Есиен Калу и Микел мачкат, ми с тях *wonder* купата на африка и да е 3 месеца, пак Челси ще са шампиони, може и Арсенал да се намесат

17.01.2010 12:11

Crissstiano,благодаря за подкрепата.Току що си видях тирадата от снощи. *joking* !Top4o 1994,кога ти свари да ти порастне крака,че да ритнеш 1 път топка и ти,че и да си мислиш,че си голям разбирко.Я само се замисли.Няма отбор в света с 10 контузени защитници,който да се бори за титлата в страната си и не само,че не изостава,но дори скъсява разликата с първия(като изключим предпоследния мач с Бирмингам) *erm*

mr_nice_guy
17.01.2010 11:53

хаха, набора 94, луд ли си, нека само Рио и Видич да се върнат в титулярния състав и ги почваме *wink*

top4o_1994
17.01.2010 10:53

бе тая година няма да е манчестър, нямат нужната класа като миналата година, виждате без Бербатов само как играят, ми без Руни, и в зашита допускат грешки, Бърнли можеха да ги накажат....

krasi3600
17.01.2010 08:54

А бе стига с този БЕРБАТОВ вкарва или не вкарва важното е манчо да побеждава и да станем шампиони *party*

Crissstiano
17.01.2010 08:47

martinkata2003 пиян,ама пишеш по-добре от повечето в тоя сайт *joking* *thumb_up*

17.01.2010 04:00

Баси,това аз ли го написах.....?!Много съм се напил. *lol* *beer* *lol*

17.01.2010 03:57

"Стивън Флечър се озова сам срещу Ван Дер Саар, но шотландецът не прояви класата на Джърмейн Бексфорд и ударът му мина доста встрани от вратата."
Еееейййй уинърчетаааа,не знам дали изобщо има някой от вас,който да е поне малко....,ама мааалко образован на тема футбол.Смешни сте.За да го напиша това,значи забелязвам,че не за пръв път коментирате срещу Юнайтед.Колкото и да се кефите на победата на Лийдс,трябва да се замислите,че подобно нещо се случва веднъж на 100 години.Все пак понякога и Вселената почива(заедно със законите в нея).И искам да ви кажа да си наемете някакви по-добри "журналисти"(писачи на статии-те са точно такива),които не изказват лично мнение(достатъчно регнати фенове има в сайта,които ви носят кинти,че да можете да плащате на писачи,които си пишат малко по-обективно).И накрая искам да кажа на тези които не ме подкрепят.......Ман ЮТД са най-великия отбор-останалите да го лапаааат.Включително и писачите на статии...Хахха....Ще ми говори той за ..... Аааа-ууу....история.... *lol*

grossenov
17.01.2010 01:44

до AviMC *lol* ти от колко време гледаш футбол ? Знаеш ли колко гола има вкарани Бербо до 28 годишна възраст ?

grossenov
17.01.2010 01:42

до Dido_Man_U ще говорим Май месец те и миналата година Ливърпул се виждаха шампиони като ни водиха седем точки

grossenov
17.01.2010 01:40

do Manchester__Utd резултата е 3 : 0 и Евънс беше по-добре от колкото Браун а за Видич незнам какъв фен си на Юнайтед но явно не си никакав щом незнаеш че Видич е с травма

ifceto
16.01.2010 23:32

хайде сега говорете де хейтърчета...защо мълчите всичките а? Нали всички бяхте много оборотни и говорехте,че бербатов бил какув ли не.айде къде сте сега всичките специалисти да се изкажете? защото всички много знаете и много можете а седите и гледате бербатов по телевизията и го плюете пред компютъра... нещастници! *thumb_up* *thinking* *stop*

top4o_1994
16.01.2010 22:51

айде критикувайте го сега де ?!?!?!?, 3 мача поредни в висшата лига с по гол, тоя сезон ако е здрав ще отбележи повече от предходния

AviMC
16.01.2010 22:33

2010-01-16 19*thumb_down*01kiko0816 написа:
Бербатов показа че може да вкарва голове
----------------- *lol* Да, едва сега на 28г показа, че умеел да бележи голове *lol*

martosas
16.01.2010 22:09

НА ВСИЧКИ ТЪПИ КРИТИЦИ ЩЕ КАЖА: Бравоо Бербаа !!!!

Pavel_BG
16.01.2010 21:25

"и с левачката стреля към Йенсен", "Рууни изведе по-прекасен", "Той стреля с левия кръг от малък ъгъл", "Пет минути по-ъксно", "Публиката аплодираше и викаше: Рууни, Рууни.". Смешни сте!

brickbat
16.01.2010 20:52

Играч на мача за мен е Валенсия, не лоша игра на Бербатов предвид посредственото му първо полувреме. Добър мач за Рууни и младия Диув. Карик Скоус и Нани направиха доста добри отигравания. Евра с оценка 5 по шестобалната, Гари Броун и Еванс - трагични, отбора на Бърнли малко нападаше, но при всяка тяхна атака защитата на Юнайтед не беше достатъчно убедителна, но това е нормално когато липсват О'Шеа Рио и Видич. Ван дер Саар бе чудесен. Като цяло не лош мач за гледане въпреки че гостите играха предимно в защита и все пак Ман Ю успя да създаде достатъчно опасни атаки.

kiko0816
16.01.2010 19:56

Бербатов показа че може да вкарва голове *stop*

ferdi_95
16.01.2010 19:51

Ще кажа само 3 неща: 1.Страхотен Бербатов,заслужаващ попадението! 2. Красива игра и добра защита! 3. Заслужена победа! Който пише нещо по-различно не знае понятието футбол *beer*

Crissstiano
16.01.2010 19:01

Тоя пък Dido_Man_U.Ти наред ли си ве???Играта вървеше колко положения се създадоха,просто Манчестър имаха мал шанс пред гола,но нещата си дойдоха на мястото,а тия 9 дървета как ги видя?Бих казал,че първото полувреме даже Бербатов се губеше на доста моменти,а най-големите опасности идваха от фланговете,съответно от Валенсия и Нани.Иначе от второто полувреме само 1 гол видях,но логичното се случи.

Dido_Man_U
16.01.2010 17:58

Така ще е с тоз състав : Ван Дер Саар 9 дървета и Бербатов . *sick* Работата е почти ясна този сезон още няколко гафа на МЮ (+ днешния мач според мен)и шампион е ЧЕЛСИ колкото и да не ми се иска . *thumb_down* Просто неможе така да се играе а пък шампион ще се става *evil* *angry*

johncenaa
16.01.2010 16:43

Оооо Ван Дер Сар е на вратата... Бербо и Рууни в атака... 5-0 най-малко *smile*

Lyuben_007
16.01.2010 16:27

страхотен състав дано Нани да не се лакуми *evil* и успех на Червените Дяволи *stop* *thumb_up* GGMU

Manchester__Utd

ще го разбият 3:1 *stop* целият титолярен сустав само тоя еванс ме дразни,ама кфо да се прави фърги решава кои да играе и кои не.само ме е яд че видич неиграе *sad*