Драма на \"Британия стейдиъм\", Ливърпул пак се дъни (видео)

16:43
 Сток Сити и Ливърпул завършиха при резултат 1:1 на "Британия стейдиъм" в среща от 21-я кръг на Висшата лига.  Сотирис Киргиакос откри за "червените", но в последната минута на редовното време Роберт Хут изравни.

В първите минути на срещата домакините се опитаха да упражнят натиск към вратата на Рейна, но хората на Тони Пулис не успяха да стигнат до сериозно голово положение.

Към средата на полувремето мърсисайдци поизнесоха играта в половината на домакините и се пробваха да организират нещо смислено пред вратата на Сьоренсен, но тандемът Н Гог - Кайт не работеше особено добре.

Лукаш падна в пеналта след единоборство с Хигимботъм и "червените" поискаха дузпа, но реферът отсъди жълт картон за Лукаш за симулация.

Мениджърът на Сток Сити трябваше да направи две принудителни смени, след като Рори Делап и Файе получиха травми в средата на полувремето. Уилкинсън и Лоурънс се появиха на терена, като основната загуба за "грънчарите" от тези промени бе, че вече нямаше кой да хвърля дълги тъчове, по начина, по който Делап умее.

До края на първата част домакините владееха повече топката, но като цяло чистите голови положения пред двете врати отсъстваха и двата тима закономерно се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Ливърпул трудно излизаше от своята половина в началните минути на второто полувреме, а "грънчарите" изглеждаха много ентусиазирани и с всички сили търсеха начин да открият резултата.

В 56-а минута обаче, след едно центриране от фаул на Аурелио, Сотирис Киргиакос се възползва от лошо избиване на топката от страна на Сьоренсен и откри резултата - 0:1!

След това попадение "червените" поизравниха играта и за определен период от време те владееха инициативата на терена, но не успяха да я материализират във второ попадение.

В последните 15 минути на терена се появи и новото попълнение Макси Родригез. И точно когато всички мислеха, че Ливърпул ще вземе ценни три точки, "грънчарите" натиснаха и в крайна сметка в 89-а минута след центриране от корнер, Роберт Хут изравни - 1:1.

В дадените от рефера пет минути продължение домакините дори можеха да спечелят мача, но Етерингтън нацели стената след удар от пряк свободен удар.

Буквално в последните секунди след едно добро центриране отляво, Дирк Кайт с глава удари страничната греда на Сток, като това бе и последното интересно положение в тази среща.

Сток Сити - Ливърпул 1:1

0:1 Киргиакос 56-а мин
1:1 Хут 89-а мин

Сток Сити: Сьоренсен, Нут, Файе, Шоукрос, Нигинботъм, Делап, Етерингтън, Уайтхед, Диао, Тунджай, Сидибе

Ливърпул:
Рейна, Карагър, Киргиакос, Шкъртел, Инсуа, Деген, Масчерано, Лукаш, Аурелио, Кайт, Н Гог

Видео от мача вижте ТУК!

top4o_1994
16.01.2010 22:53

как ще стигнат до 4-ката, като всяко тяхно гостуване е издънка ?!?!??!

Jurka5
16.01.2010 20:34

BoBi_Levskara,съгласен съм с тебе!Само че градските съперници има правят услуга поне засега,а и Тотнъм не успяха да победят..Но определено продължават ли с тая игра-и класиране в ЛЕ ще им е много. *beer*

BoBi_Levskara
16.01.2010 20:30

След мача с Вила спечелен случайно с 0-1 Рафата каза, че няма кой да спре Ливърпул за топ 4 *lol* .Ако Ливърпул попаднат в топ 6 ще е цяло чудо.И жалко че няма вече Интертото защото там единствено имат реални шансове да влязат *lol*

niki_kts
16.01.2010 18:05

Това беше повратната точка за сезона според мен. Ако и след този мач Бенитес остане начело на клуба, американските собственици просто трябва да бъдат линчувани. Колкото до самия мач, мога да кажа няколко неща. В мач в който на всяка цена трябва да се преботиш за 3-те точни да излезеш в подобен състав е самоубийство- Шкъртел, Карагър, Кирякос, Инсуа, Аурелио, Масчерано, Деген и Лукаш, това са 8 дефанзивни футболиста! Къде останаха Акуилани, Макси, Риера, Бабел??? Това просто не е решението в подобен мач. Хората които харесват Нгог, мога да им кажа да извадят пари и да го купят, за да могат да си го гледат и да му се наслаждават самостоятелно. Това момче не е за Ливърпул. Ако някой ми каже ю, че той е много техничен и че имал потенциал, моля отново да изгелда мача със Стоук. Та той нямаше едно правилно спиране на топка от въздуха. Един единствен път се пребори за първа топка в мача и това бе в 75-та минута, при центриране на Аурелио от фаул. Вън Рафа! Вън на всички мизерници в Ливърпул- треньора, собствениците, Инсуа, Деген, Лукаш, Риера, Нгог и всичката измет която Бенитес доведе! *angry*

ferdi_95
16.01.2010 18:04

Аз дължа провала на Пуул единствено на напускането на Чаби Алонсо *sick* Той им внасяше спокойствие. Бенитез не знае как да използва добре халфовата си линия. Има Акуилани, да го маха тоя Лукас *wink* Сега на ще следва следната реплика от негова страна " всички сме разочаровани, няма да подам оставка, мислим как да победим в следващия мач!" *lol* Иначе да го махат и нека Пуул се върне към елита в Европа! и успех на "дяволите" днеска *beer*

Lollipopp
16.01.2010 17:52

кои бяха тея Ливърпул *erm* ааа тея къде още 4 години ще стоят без отличие и ще се борят да влизат в 6-цата *joking*

fabre
16.01.2010 17:50

Сток Сити-Ливърпул 16-01 10 X 3.55 1 - 1 1 - 1 +45.5 *thumb_up* *beer*

tamplier
16.01.2010 17:43

Незнам какво да кажа. Ливърпул са направо плачевни.

kobrata_kz

Да се маха тоя Рафа "Гафа", че вече всеки път една и съща тактика и кучетата я запомниха намериха и слабото място и ся всеки си прави каквото си иска с Ливърпул. А за този мач дори и точката ни беше много гол по късмет и колко положения изпуснаха тея Сток сити не е за вярване. Време е да се вземат сериозни мерки и тея тъпи ясни да си отворят малко очите и кесията за по - добри ирачи и за по - добър тренер като Гуус Хидинк (пример давам с този тренер защото все още е свободен, а и Специалния е добър колкото и да е арогантен пак е подобър от Гафа). ДАно да сменят треньора и да купят класни играчи или ние сме продължението на Лийдс *sad*

Manchester117
16.01.2010 17:24

ФЕН съм на манчестер,ама ливерпоол наистина вече много се ИЗЛАГАТ,направо ги съжелявам *erm* *stop* *thumb_down*

arsenov
16.01.2010 17:21

що пък да се дънят те с тая игра точката име повече от успех!!!

frozzzen
16.01.2010 17:11

И специален поздрав за феновете на ЛИВЪРПУЛ *lol*

vaskooo
16.01.2010 16:39

Ливърпул не заслужава и 1% да е в топ 4 тази година , найстина много слаб отбор.

tymypa

хаха за пореден път доказа колко е смотан ... всички загубите идват така повеждаме след това бенитез им казва да се успокоят и приберат назаде като мишоци и в последната минута опааа гол.. после не бил виновен бенитез .. айде моляви се с неговата смотана тактика назаде само ни дърпа

lamers_pro
16.01.2010 16:36

1:1 *angry* Поредното статично положение,в което играчите не се ориентират правилно!Да го махат тоя Бенитес-върти една и съща схема,с едни и същи балъци!

tymypa
16.01.2010 16:18

макси родригез изобщо няма място в отбор като ливърпул ... също и лукас

Gopcho
16.01.2010 16:12

lamers pro... ти гледаш ли мача ? 1-вото положение на Losepool дойде в 48 мин статично положение.. 2-рото при който падна гола пак след статично.. толкова слаби и безидейни ... не съм ги виждал до сега.. дано вкара Макси Родригез.. да направи нещо по-интересно... не ги виждам Loserpool срещу по-класен съперник *sick*

lamers_pro
16.01.2010 16:05

Сотириииис!!! *smile* Браво на гърка!Заедно с Аурелио и Деген са много добри в атака днес!! *thumb_up*

tymypa
16.01.2010 15:45

са ще паднеме и от стоук ако продължим с тази жалка игра ... и след мача очаквайте бенитез да каже "много ни е тежко от загубата но сега мислим само за следващия мач и как да го спечелим .. трудим се много и ще успеем" хахаха това му е клише вече просто все едно е компютър винаги ги казва едни и същи думи след всяка загуба

LFCk0mAr_8_9_14
16.01.2010 15:44

Имаше една атака в която Каут беше открит в другото крило, но не успяха да му подадат, за съжаление... Н'гог нещо от както е на Анфийлд не ми харесва играта му. Имам чувстовото, че топката попадне ли в него всичко пропада... карай!
ХАЙДЕ ЛИВЪРПУЛ!!! *thumb_up* *beer* *party*

arsenov
16.01.2010 15:37

до сега мача става само за приспиване....

lamers_pro
16.01.2010 15:06

Трябва да разкарат Инсуа,а Деген да си играе като десен бек поне докато крилата не се оправят и Аурелио си се върне в защита! *wink*