Атлетико навакса пасива и изхвърли Рекре от Купата на Краля

08:03
Атлетико Мадрид победи Рекреативо у дома с 5:1 и продължава на четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания.

На "Висенте Калдерон" се разигра истинска драма, след като "дюшекчиите" заличиха пасива си 0:3 от първия мач и поведоха с 4:0, но се стигна до резултат 4:1, който класираше гостите. Все пак Шимао Саброса в 84-а минута донесе щастливата развръзка за Атлетико.

Португалецът откри резултата в 21-а минута, а само три по-късно аржентинският нападател Серхио Агуеро удвои аванса на домакините. Столичани поведоха с 3:0 още преди почивката, след като чешкият защитник Томас Уйфалуши се разписа с глава в 39-а минута.

В 63-а минута Агуеро с втория си гол в мача покачи на 4:0. Не след дълго обаче Карлос Кармона попари "дюшекчиите", като намали резултата на 1:4. В 73-а минута пък Пауло Асунсао от Атлетико бе изгонен за втори жълт картон.

Гостите обаче не успяха да се възползват и в 84-а минута Симао, който от пряк свободен удар класира тима си напред в турнира.

На четвъртфиналите Атлетико Мадрид ще срещне Селта Виго.