Ла Коруня изхвърли Валенсия от Купата на Краля

23:09
Отборът на Депортиво Ла Коруня завърши наравно 2:2 при домакинството на Валенсия в мач реванш от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Първият мач между двата тима, който се игра на стадион "Местая", завърши с победа от 2:1 за Супер Депор и така тимът продължава в следващия етап на надпреварата.

В днешния двубой гостите от Валенсия взеха аванс от два гола, които отбеляза сръбският нападател Никола Жигич в 11-а и 29-а минути.

През втората част обаче Депортиво успя да изравни и да изхвърли Валенсия от турнира. Точни за домакините бяха Филипе в 50-а и Родригес в 72-а минута на мача.

В другите два изиграни мача Осасуна си осигури участие на 1/4-финалите след победа от 1:0 над Еркулес, а Расинг Сантандер продължава след 0:0 като домакин на Алкоркон.