Катания изхвърли Дженоа от Купата на Италия

21:23
Отборът на Катания постигна победа с 2:1 като гост на тима на Дженоа в мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия и продължава в следващата фаза на надпреварата.

И двете попадение за сицилианския тим отбеляза Джанвито Пласмати. Италианският нападател реализира два бързи гола още в началото на мача в 5-а и 8-а минути.

В 57-а минута полузащитникът на Дженоа Марко Роси намали резултата на 2:1 в 57-а минута на срещата. Само минута след това домакините останаха с двама човека по-малко, след като първо гръцкият бранител Сократис Папастатопулос и съответно червен картон и бе изгонен. Минута по-късно и голмайсторът на Дженоа Марко Роси получи червен картон. До края на мача не паднаха нови голове и тимът на Катания се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия.