Милан без проблем на 1/4-финал за Купата на Италия

18:54
Италианският гранд Милан продължава напред участието си в турнира за Купата на Италия след като постигна победа от 2:1 над тима на Новара. Двубоят от осминафиналите на надпреварата се игра на стадион "Джузепе Меаца". Въпреки, че наставникът на домакините Леонардо бе предпочел да излезе с голяма част от резервния си състав, Милан все пак се класира в 1/4-финалите на турнира.

Първото попадение в срещата отбеляза италианският нападател Филипо Индзаги в 12-а минута, с което заформи головете си за "росонерите" на точно 120.

Втородивизионният тим успя да изравни чрез Гонзалес една минута след началото на второто полувреме.

В 78-а минута нов гол на Филипо Индзаги бе отменен, след като Клаас Ян Хунтелаар подаде на италианеца, но голмайсторът на Милан бе в положение на засада.

Точно три минути по-късно бившият полузащитник на Арсенал Матю Фламини напредна добре в половината на гостите и с топовен изстрел от около 30 метра с десния крак направи резултата 2:1 за "росонерите".