Малави изненада Алжир на старта в Купата на Африканските нации

18:02
Националният отбор на Малави победи с класическото 3:0 Алжир във втория мач на турнира за Купата на Африканските нации, което се разминава до голяма степен с предварителните очаквания за тази среща.

Попаденията за символичните домакини реализираха Ричард Мвафулирва в 17-а минута, Ивис Брисон Кафотека в 35-а минута и Давид Банда, който оформи крайното 3:0 за Малави в 48-а минута на мача.

Двубоят бе от Група "А" на надпреварата, където са още отборите на домакините Ангола и Мали, които вчера завършиха при резултат 4:4.  Успехът изкачи Малави на първа позиция в групата с актив от 3 точки. Алжир остана на последното място без спечена точка след изиграването на първите срещи.