Меси с хеттрик при разгром на Барса над Тенерифе

23:49
Испанският шампион Барселона постигна победа от 5:0 като гост на тима на Тенерифе в среща от 17-я кръг на Примера дивисион.

Гостуващият тим поведе в резултата в 36-а минута на мача, когато носителят на "Златната топка" Лионел Меси вкара първото си попадение.

Минута преди края на първата част капитанът на каталунците Карлес Пуйол покачи за своя тим на 2:0.

Преднината за шампионите стана класическа в самия край на полувремето, след прекрасна триходова атака. Първо Андрес Иниеста подаде към Боян Къркич, който на свой ред вместо да търси изстрел намери непокрития Лионел Меси и аржентинецът не сгреши от близо за 3:0 за Барселона.

Меси отбеляза своя хеттрик в тази среща в 75-а минута, а 10 минути по-късно сред голмайсторите се разписа и Педро Родригес, който оформи крайното 5:0 за Барселона.

По този начин каталунците си върнаха първото място в Примера, като вече имат актив от 43 точки и са на две пред втория Реал Мадрид.