Милан писа тройка на Ювентус насред \"Олимпико\"

23:41
Милан победи Ювентус с 3:0 като гост в голямото дерби от 19-я кръг на италианската Серия "А".

Като цяло съперниците изиграха посредствен мач, в който гостите успяха да се възползват по най-добрия начин от малкото създадени голови ситуации.

"Бианконерите" започнаха по-добре срещата и в 13-а минута Диего с хубав фалцов удар можеше да открие, но шутът му мина встрани. Постепенно обаче "росонерите" се отърсиха от лекия първоначален натиск на "старата госпожа" и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Александер Манингер.

Така се стигна до 29-а минута, когато Алесандро Неста след изпълнение на корнер откри резултата в полза на гостите. До края на полувремето Юве не успя да сътвори нищо интересно и Милан се оттегли с гол аванс на почивката.

През второто полувреме в игра за домакините се появи ветеранът Алесандро Дел Пиеро, но и неговото присъствие не помогна, а Юве продължи със слабата си игра. Милан бе отборът, който атакуваше по-опасно и в 71-а минута след корнер Роналдиньо с глава покачи на 2:0, а в 88-а отново той реши всичко в полза на за "росонерите".

Ето и съставите на двата отбора:

Ювентус: Манингер, Киелини, Канаваро, Гросо, Григера, Мело, Салихамиджич (60\' Дел Пиеро), Маркизио, Поусен (63\' Де Челие), Диего, Амаури

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва, Антонини, Гатузо (65\' Фламини), Пирло, Амброзини, Бекъм, Бориело (85\' Хунтелаар), Роналдиньо

plamen_milan
11.01.2010 11:39

Много се радвам за победата.Честито на всички миланисти.Дано само да не ни разочароват скоро със загуба от слаб отбор.
А за Юве вярно е че са в криза но не съм съгласен,
че трябва да са извън 4ката.Дано скоро да се стъбилизират,че иначе лошо за италианския футбол

biznesmen
11.01.2010 10:57

Юве в момента сте на нивото на Киево . Фиорентина и Рома са с класа над вас и просто не ви виждам в ТОП4 и изобщо няма да се класирате за ШЛ най-много Лига Европа.

LFCk0mAr_8_9_14
11.01.2010 10:24

Много слаба игра на Юве. Честито на Милан. Заслужено победиха. По-добра игра, по-добро разиграване и като цяло играха по-добре от Юве. Да се надявам Юве да влезе във форма скоро. А Кристиано Поусен, какво стана с него?? Като видях имаше кръв. Някакви новини има ли за него?

IvanStefanov_92
11.01.2010 09:12

Милан доказва че е в великолепна форма и без 3-ма добри футболисти бихме с 3 на 0 сега нека говорят критиците *smile* Forza Milan !

hitrin
11.01.2010 03:08

To6et0 това са мойте 2 отбора които подкрепям така че ще стискам палци колкото на Арсенал толко и на Милан.Дали Арсенал са със Фабрегас и Перси или без тях те трябва да побеждават и особено в дербитата както Милан го направиха. *smile*

RONALDO_Pavel_6
11.01.2010 01:56

Dark_6 написа:
Къде е алкайда да ни поздрави? Forza Grande Milan !!! КАк къде ,яде кюфтета дебелата свиня

*lol* ЧЕСТИТА РАЗГРОМНА ПОБЕДА НА ВСИЧКИ ФЕНОВЕ НА МИЛАН *thumb_up* ФОРЦА МИЛАН *devil* Бръсни *cigarette*

Ra3oR
11.01.2010 00:44

за Юве съм но признавам си много трагични бяхме този мач .. просто заслужено си ни бихте с тази разлика .. колкото до Чиро .. GOODBYE ! *sick*

Last_Samurai
11.01.2010 00:34

Рони се развихри *smile*.Това е Милан ,без излишни рискове и усилия *wink*.Честито на всички фенове

Manower
11.01.2010 00:30

Какви фенове сте,ако не можете даже да си признаете, че сте паднали заслужено? Милан ви писаха тройка, а вие само се защитавате и оправдавете, я пораснете бе! *lol* Май защото на някой хора не им изнася, че отбора им е загубил и ругаят,ем така е има и комплексарчета... Тройка за лека нощт ей!!! *beer* FORZA MILAN!!!

gago_gago
11.01.2010 00:23

еи ти milnedmarr ли си къв си искаш ли да останеш без пи..а а искаш ли кажи на маика си да доди да ни лапа схващаш ли ти си педал а маикати е ку.ва баща ти педе..ст цялото семейсво сте такива обратни на всички фенове на juve - viva juve -uno fiero di del piero (di kapitano )

manunited666
11.01.2010 00:19

Милан влиза в много добра форма , браво а Юнайтед стават все по-трагични.

ivo_203
11.01.2010 00:14

браво момчета... Милан ще е шампион *thumb_up*

AnTONYo
11.01.2010 00:13

Честито на Милан.Ферара требва просто да си ходи .. Всичко трябва да се промени в този клуб ! Иначе няма да си върнеме никога старата слава ... *sad* Остава да се бориме за 3-тото място в сериа А , и пожелавам успех на Милан и дано преебат интер

DeviLLmaN90
11.01.2010 00:11

Dark_6 нз дали е сафпадение ама точно секи момент, чакам феновете на Интер да се обадят и най-вече той

To6et0

hitrin Може Арсенал,но само ако Фабрегас и Перси играят иначе ги отпиши *thumb_up*

ferdi_95
11.01.2010 00:10

milnedmarr недей говори така, че ще вземат да се съгласят феновете на Ювентус. Относно ШЛ: Не бързайте с исказванията. Сега ни се връщат основните играчи и може нещата да се променят. Особено ако Рууни , Валенсия и Гигс са във форма. Но се надявам да стане успорван двубой до последно и по-добрият да победи. Успех и на двата отбора все пак, макар че съм привърженик на Юнайтед. *beer*

10.01.2010 23:56

няма какво да кажа освен честито. Без да играете успяхте да ни биете. Имам чувството, че дори и левски могат да бият Juve в момента *thumb_down* . С ръка на уста и въпреки,че не заслужават ще кажа Forza Juventus !

milan260
10.01.2010 23:55

Как нищо не сме играли? С тази схема и без Пато,Дзамброта и Зеедорф.Какво повече искате 10:0 ли?

Madoto_1

Еххх не отписвайте Юнайтед толкова бързо де *smile*. Миналата година паднаха на свой терен с 1:4 от Ливърпул и всички ги отписаха за премиершип , но вижте какво стана.Мачовете са чак февруари и март така че не мисля , че в момента може да се говори кво щяло да стане в битката между тези 2 отбора.

biznesmen
10.01.2010 23:54

Юве нямаха и една смясна атака.Милан заслужено победи.

tomi123
10.01.2010 23:45

браво на наи великиа отбор в европа *beer* форза милан

Madjarov93
10.01.2010 23:44

Абе вие манафите не ги гледайте тях лесно ще бием все пак тогава замброта зеердоф и пато ще играят и на тех не им мърдат 3 на 0

Ra3oR
10.01.2010 23:43

Айде късмет с манафите и да не ги виждам в ШЛ ! *joking*

Madjarov93
10.01.2010 23:42

Айдеееее 3 ка можеше и Добър 4 да им пишехме ама много слаб мач за МИлан щом като играят на ходене и бият с 3 на 0 значи предтавям си като играя т на сериозно *smile*