Купата на Африканските нации започна с трилър и голово шоу, Мали стигна до 4:4 от 0:4 срещу Ангола

22:59
Мали сътвори невиждан обрат и от 0:4 стигна до 4:4 срещу Ангола в дебютния мач от турнира за Купата на африканските нации.

Въпреки осемте гола, съперниците демонстрираха отчайваща техническа и тактическа грамотност. През първото полувреме изобилстваха грешните подавания, а изпълнения от рода "от дузпа в тъч" имаше през цялата среща.

Все пак домакините бяха по-активният тим и в 36-а минута след центриране от фаул Флавио с глава откри резултата. Отново той в 42-а повтори изпълнението, този път след подаване отдясно и Ангола се оттегли на почивка с два гола преднина.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират и в 66-а минута Жилберто от дузпа направи резултата класически. В 74-а пък Манучо отново от бялата точка вкара четвърто попадение.

В 79-а Мали стигнаха до гол и чудото започна. След изпълнение на корнер, вратарят на Ангола сбърка и в последвалото меле Кейта бе точен за 1:4. В 88-а пък Фреди Кануте в типично свой стил с глава върна още едно попадение. В продължението Кейта намали на 3:4, а малко по-късно сензацията бе пълна, след като Мустафа направи резултата 4:4!