\"Галактикос\" не пожали Майорка

21:55
Звездната селекция на Реал Мадрид победи тима на Майорка с 2:0 в мач от 17-я кръг на испанската Примера дивисион. След победата си "Белия балет" временно оглави класирането в шампионата.

Първото попадение за състава на Мануел Пелегрини на стадион "Сантяго Бернабеу" реализира аржентинският нападател Гонзало Игуаин, който се разписа в 8-а минута след хубав изстрел, който попадна в горния десен ъгъл на вратата на гостите.

Вторият гол за "Кралския клуб" отбеляза Естебан Гранеро, който преди това бе заменил контузения Рафаел ван дер Ваарт. Испанският полузащитник удвои резултата за домакините пет минути след началото на второто полувреме на мача, с което оформи и крайното 2:0 за Реал Мадрид.

Така преди гостуването на Барселона на Тенерифе тази вечер, Реал е на първо място с актив от 41 точки, а каталунците са втори с 40 точки.