Приказката за Алкоркон в Купата на Краля пред своя край

22:50
Приказката за Алкоркон в турнира за Купата на Краля е към своя край след като нискоразредния тим претърпя поражение с 2:3 у дома от Расинг Сантандер в първа среща между двата тима.

Гостите от елита на Испания откриха резултата в 31-а минута, когато точен бе Кристиан, а в началото на второто полувреме нападателят Алекс Гейхо отбеляза и второ попадение. Домакините от Алкоркон, които в предишния кръг на турнира отстраниха звездната селекция на Реал Мадрид, върнаха едно попадение в 57-а минута дело на Лопес. Само 5 минути по-късно Расинг отново възстанови преднината си от два гола, като този път бе точен бранителят Хосе Моратон. В заключителните минути на мача момчетата от Алкоркон показаха високия си дух и върнаха още едно попадение чрез Гомес, който оформи крайното 2:3.

По този начин съставът на Расинг Сантандер взе много добра преднина преди реванша на "Естадио Ел Сардинеро" и направи задачата на Алкоркон много трудна.