Виляреал измъкна равенство във Виго

20:50
Втородивизионният Селта Виго надигра, но не успя да победи елитния Виляреал в първи 1/8-финален мач от турнира за Купата на Краля в Испания, завършил 1:1.

Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и само за 10 минути създадоха 2 сериозни опасности пред стража на гостите.

В 12-а обаче Джузепе Роси бе изведен сам срещу вратаря на домакините и го преодоля за 1:0 в полза на "жълтата подводница". В 26-а минута гол на Виляреал бе отменен заради "тънка" засада. Селта обаче бе по-активният тим, но трудно стигаше до реални опасности, въпреки че разиграваше скоростно и действаше добре по крилата.

Логичното все пак се случи минута преди края на първата част, когато Бернхард с глава отбеляза хубав изравнителен гол след центриране от фаул.

Второто полувреме леко отстъпваше по качество на първото. Играта отново бе бърза, а домакините, които бяха по-добри, създадоха 2-3 опасности пред стража на Виляреал, но не успяха да вкарат.