Безкомпромисна Фиорентина смаза Сиена

18:05
Отборът на Фиорентина постигна резултатна победа като гост над тима на Сиена с 5:1 в мач от 18-я кръг на италианската Серия "А".

Автор на първия гол за "виолетовите" стана датският защитник Пер Крьолдруп още в 5-а минута на срещата. Аржентинския халф Марио Сантана удвои за Виола в 29-а минута, а нападателят Алберто Джилардино покачи на 3:0 в 37-а минута. При този резултат завърши първото полувреме на срещата.

Отново Джилардино беше точен в 66-а минута на мача за 4:0 за Фиорентина. Разгромно 5:0 оформи румънският нападател Адриан Муту, който се разписа сред голмайсторите за своя тим 10 минути преди края на мача.

Почетното попадение за тима на Сиена отбеляза Масимо Макароне от дузпа 6 минути преди края на мача с оформи крайното 1:5.