Втори пореден слаб мач на Барса, Севиля триумфира на \"Камп Ноу\" (видео)

00:56
Барселона загуби от  Севиля с 1:2  среща от турнира за Купата на краля, играна на "Камп Ноу".

Лионел Меси започна като титуляр за европейските и световни клубни шампиони. Аржентинецът беше на път да вкара уникален гол в десетата минута, когато навърза няколко защитника на Севиля по десния фланг, но Андрес Палоп по брилянтен начин спаси удара на Меси.

До края на полувремето домакините диктуваха темпото, като Иниеста и Меси бяха господари в средата на терена. Левият бек на андалусците Наваро често извършваше нарушения срещу Меси, тъй като това бе единственият начин да спре звездата на Барса.

Междувременно Маркес и Чигрински имаха добри възможности да отбележят след статични положения, но в крайна сметка Севиля не допусна гол през първата част.

На "Камп Ноу" валеше проливен дъжд, но това не пречеше стадионът отново да е почти пълен.

В 52-а минута гостите изненадващо можеха да открият резултата. Абдулай Конко изведе Ренато на чиста позиция сам срещу вратаря Пинто. Ударът на нападателя обаче бе отразен по чудесен начин от резервния страж на Барса. В началото на второто полувреме андалусците бяха тези, които атакуваха. Футболистите на Севиля пресираха каталунците в тяхната собствена половина и момчетата на Гуардиола в един период от пет-шест минути не успяха да организират нито една смислена атака и да изнесат топката в половината на гостите.

В 59-а минута сърцатата игра на севилци даде резултат. Диего Пероти нахлу по левия фланг, преодолявайки Дани Алвеш. После топката беше центрирана по земя в пеналта на Барса, където бранителите не можаха да изчистят и коженото кълбо стигна в Диего Капел. За русокосият халф не бе трудно отблизо с левия крак да преодолее Пинто - 0:1.

Гуардиола веднага направи промяна в своя състав след получения гол. Габриел Милито бе заменен от Серхио Бускетс. Рафа Маркес се върна в отбрана да партнира на Чигрински и отстъпи мястото си в полузащита на младия халф. Барса се опита да задържи малкото повече топката в свое владение, но през втората част Меси и Иниеста изглеждаха някак статични, а резервата Ибрахимович и Баян Къркич също нямаха ден.

В 70-а минута Пеп Гуардиола пусна и тежката артилерия. Тиаго излезе и на негово място влезе Шави Ернандес.

В следващите минути на терена стана драматично. Първо каталунците изравниха в 73-а минута. Маркез изведе Златан Ибрахимович сам срещу Палоп с дълъг пас зад защитата на гостите. Босненският швед преодоля вратаря и с хубав удар от малък ъгъл намери мрежата - 1:1.

Буквално в следващата атака Чигрински пробва да скъса фланелката на Капел, като ситуацията стана в пеналта на Барса. Реферът справедливо отсъди дузпа, която резервата Алваро Негредо превърна в гол - 1:2.

До края каталунците се опитаха да стигнат до равенство, но днес те не приличаха на машината за победи, покорила всичко през 2009 година. В 85-а минута Меси остана сам срещу вратаря, но удара му мина встрани от вратата. Така Севиля записа сладка и неочаквана победа и спокойно ще очаква реванша на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Барселона - Севиля 1:2

0:1 Капел 59-а мин
1:1 Ибрахимович 73-а мин
1:2 Негредо 75-а мин (д)

Барселона: Пинто, Алвес, Милито, Чигрински, Максуел, Иниеста, Маркес, Тиаго, Меси, Педро, Боян

Севиля: Палоп, Конко, Ескюде, Драгутинович, Наваро, Ромарич, Лоло, Навас, Капел, Пероти, Коне