Осасуна не позволи на Реал да се изравни с Барса (видео)

07:49
Реал Мадрид стъпи на криво и не успя да спечели първия си мач за 2010 година – гостуването на Осасуна.

"Белия балет" завърши 0:0 с тима от Памплона и пропусна идеална възможност да се изравни по точки с лидера Барселона.

"Кралския клуб" бе по-активният тим и в началото на срещата Рафаел Ван Дер Ваарт и Раул Албиол пробваха с далечни удари да превземат вратата на домакините. В 21-а минута, шанса си от 35 метра пробва и Марсело, но топката мина встрани.

Гарай в 34-а с глава пък пропусна най-чистото положение до момента. До края на първата част и футболистите на Осасуна принудиха Икер Касияс да показва рефлекс, но стражът на Реал се справи.

"Белия балет" продължи да доминира и през второто полувреме. Марсело, Ван Дер Ваарт и Кристиано Роналдо опитаха удари, но без успех. Валтер Пандиани пък можеше да вкара на отсрещната врата, но стражът на гостите бе на висота.

До края Реал доминираше, но Игуаин и Карим Бензема изпуснаха изгодни положения, за да се стигне до крайното 0:0.

Осасуна: Рикардо, Азпиликуета, Начо, Флано, Ровер, Некуман, Хуанфран (79 – Супер), Пачи, Камуняс (90 – Калеха), Пандиани, Аранда (63 – Шоаеи)

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Рамос, Гарай, Албиол, Марсело (82 – Гранеро), Роналдо, Диара, Алонсо, Ван Дер Ваарт (63 – Бензема), Игуаин (72 – Раул)