Арсенал с пълен обрат над Уест Хям (видео)

20:10
Отборът на Арсенал постигна победа като гост след пълен обрат от 0:1 до 2:1 над тима на Уест Хям в третия кръг на турнира за ФА Къп в Англия.

Цялото първо полувреме на стадион "Ъптън Парк" премина равностойно, за да се стигне до неговото продължение. Тогава италианският нападател на "чуковете" Алесандро Диаманти се възползва отлично от грешка в защитата на "артилеристите" и след като остана сам срещу Лукаш Фабиански направи резултата 1:0 за Уест Хям.

През второто полувреме Арсенал имаше категорично игрово предимство и само отличните изяви на отбраната на домакините и на вратаря Робърт Грийн предотвратяваха по-ранно изравняване.

Логичното все пак се случи в 78-а минута на срещата, когато Аарън Рамзи получи пас от Карлос Вела и с техничен удар с левия крак изравни резултата.

Пет минути по-късно отново Карлос Вела центрира отляво и Едуардо вкара много красив гол с глава за 2:1 за "артилеристите", с което и оформи крайния резултат в този мач.