Рединг и Ливърпул ще преиграват след реми на \"Мадейски\" (видео)

21:09
Рединг и Ливърпул ще  преиграват двубоя си от третия кръг на Фа Къп, след като завършиха при резултат 1:1 мача на "Мадейски стейдиъм".

Рафаел Бенитес започна мача с нетипичната за мърсисайдци схема 4-4-2. Давид Н Гог партнираше на Фернандо Торес в атаката, а Стивън Джерард бе върнат на позицията вътрешен халф. Младият Стивън Дарби заместваше контузения Глен Джонсън в дясната зона на червената защита.

След равностойни първи минути, домакините от Чемпиъншип взеха инициативата и започнаха да притесняват отбраната на своя именит съперник в почти всяко едно свое нападение.

Добро впечатление правеше външият халф на "кралските поданици" Джоби МакАнъф, който на няколко пъти надигра Инсуа по фланга. При една подобна ситуация левият защитник на мърсисайдци извърши нарушение в близост до пеналта на своя тим.

След последвалото центриране, Расяк достави топката в малкото наказателно поле на гостите, където Саймън Чърч протегна крак и вкара за Рединг - 1:0 в 24-а минута.

Домакините се носеха на крилете на вдъхновението след това попадение, но Стивън Джерард за пореден път измъкна Ливърпул от трудна ситуация. Халфът вкара красив гол в 36-а минута с параболичен удар от далечна дистанция - 1:1.

До края на полувремето играта бе равностойна, като в 44-а минута Аурелио бе близо до отбелязването на втори гол за Ливърпул, но ударът на левия халф мина встрани от вратата.

През второто полувреме Рединг се опитваше често да пресира мърсисайдци в тяхната половина, но опасни положения пред вратата на Рейна почти нямаше.

Джоби МакАнъф бе много активен по десния фланг на домакините, но бранителите на "червените" започнаха плътно да го затварят и с течение на втората част крилото на Рединг бе обезвредено.

Интересен момент в двубоя бе принудителната смяна на вратаря на "кралските поданици" Адам Федеричи, който получи болезнена травма в лявото си бедро. Като резерва влезе младият Бен Хамър, който правеше дебют за Рединг в официален мач.

В средата на полувремето Рафа Бенитес заигра в любимата си схема 4-2-3-1, като на терена се появиха Алберто Акуилани и Йоси Бенаюн.

Въпреки опитите на испанския мениджър да промени играта на своите към по-добро обаче, резултатът остана непроменен и така двата отбора ще решат кой е по-достоен да се класира за четвъртия кръг в преиграване на митичния "Анфийлд".

Рединг - Ливърпул 1:1

1:0 Чърч 24-а мин
1:1 Джерард 36-а мин

Рединг: Федеричи, Гунарсон, Милс, Ингимарсон, Бертран,МакАнъф, Сисе, Караджан, Сигурсон, Чърч, Расяк