Мартин Петров блести при нова победа на Сити

18:53
Манчестър Сити постигна победа с 1:0 като гост на Мидълзбро в среща от третия кръг на ФА къп.

Българинът Мартин Петров игра като титуляр за своя тим и за пореден път се представи на много високо ниво и имаше основна заслуга за успеха на своите.

След равнотостойно първо полувреме, в което и двата състава трудно стигаха до чисти голови положения, "гражданите" успяха да матират отбраната на Боро.

Всички очакваха да чуят свирката за края на полувремето, когато Петров намери в коридор Бенжани и нападателят с клиничен удар преодоля ветерана Крис Койн - 0:1.

След почивката домакините имаха две - три добри възможности за гол, които обаче бяха пропилени. Резервата Карлос Тевес пък, на два пъти се озова на много чисти позиции за гол, но ударите му минаха много встрани от вратата на Мидълзбро. В крайна сметка отборът от Висшата лига заслужено се класира за следващата фаза на надпреварата.

Мидълзбро - Манчестър Сити 0:1

0:1 Бенжани 45-а мин