Ман Сити с класика срещу Уулвс, Марто Петров отново титуляр (видео)

23:39
Отборът на Манчестър Сити победи с 3:0 при гостуването си на Уулвърхямптън в среща от 20-и кръг в английската Висша лига. Попаденията за гражданите реализираха Карлос Тевес в 33-а и 87-а минути, и Хавиер Гаридо в 69-а.

Новият наставник на "небесносините" Роберто Манчини отново бе гласувал доверие на българина Мартин Петров, който излезе титуляр за "гражданите" и игра до 85-а минута, когато бе заменен от бразилеца Робиньо.

Домакините започнаха по-добре срещата и стигнаха до първото положение в 11-а минута. Високият централен нападател Ивелумо свали топката към Сърман, който отправи удар от воле, от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. Капитанът на домакините Хенри пробва рефлекса на Шей Гивън, но стражът на "гражданите" спаси далечния удар. Постепенно момчетата на Роберто Манчини навлязоха в мача и в 30-а минута се откри чудесно положение пред Крейг Белъми. Уелсецът получи много добра топка от Карлос Тевес в наказателното поле на домакините, но от 5 метра стреля над вратата на Ханеман. В следващата си опасна атака към вратата на домакините Манчестър Сити успя да отбележи. Крейг Белъми проби по лявото крило и достави топката за Карлос Тевес, който бе заел позиция около точката на дузпата. Аржентинецът стреля, топката се отклони в крака на централния бранител Кристоф Бера, излъга Маркус Ханеман и се оплете в мрежата за 1:0. В заключителните минути на първата част домакините се опитаха да върнат попадението, но защитата на "гражданите" и стражът Шей Гивън не допуснаха колебание.

През втората част домакините натиснаха Манчестър Сити и логично в 50-а минута стигнаха до най-доброто си положение. Централният нападател Ивелумо бе изведен по чудесен начин след многоходова атака, но таранът се забави и ударът му от чиста позиция бе блокиран от Пабло Сабалета. Мартин Петров напомни за класата си само няколко минути по-късно като пусна страхотен пас към Крейг Белъми, който елиминира цялата защита на домакините и изведе уелсецът на стрелкова позиция. Белъми стреля по посока на вратата, но топката премина покрай левия страничен стълб. Домакините имаха териториално превъзходство, но трудно стигаха до чисти положения. В 69-а минута интригата в срещата беше убита. Главният рефер Джоунс отсъди спорно нарушение на Майкъл Мансиен срещу Гарет Бари на границата на наказателното поле, с което си навлече гнева на мениджъра на домакините. Зад топката застана появилият се като резерва Хавиер Гаридо, който с много техничен удар, с левия крак покрай стената, не остави никакви шансове за Маркус Ханеман за 2:0. До края на срещата аржентинският нападател на "гражданите" Карлос Тевес отбеляза и трети гол, негов втори в мача. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле от Робиньо, залъга защитник и с прецизен удар в долния ляв ъгъл на Ханемам оформи класическата победа за "гражданите".

Уулвърхямптън - Манчестър Сити - 0:3
0:1 - Тевес - 33 мин
0:2 - Гаридо - 69 мин
0:3 - Тевес - 87 мин