Бирмингам изравни 100-годишен рекорд, Джо Харт отново феноменален

19:05
Отборът на Бирмингам продължи с великолепното си представяне в английската Виша лига след като постигна нова победа при гостуването си на Сток Сити с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Камерън Джером в 50-а минута.

Момчетата на Алекс МакЛийш успяха да спечелят пълния актив от точки благодарение на феноменални спасявания на стражът Джо Харт, който изигра поредния си силен мач с екипа на бирмингамци. През първата част най-чистото положение се откри пред централния бранител на "грънчарите" Райън Шоукрос, който след центриране от корнер не успя да засече топката на метър от голлинията и я прати в аут. Второто полувреме започна много добре за гостите, които в 50-а минута откриха резултата. Централният нападател Kамерън Джером получи топката в наказателното поле и с удар от около 10 метра откри резултата. След гола домакините упражниха доста силен натиск, но великолепни намеси на младият страж Джо Харт. Вратарят, който играе в тима на Бирмингам под наем от Манчестър Сити, се очете с невероятни намеси, като най-добрата му изява дойде след удар на Абдулай Файе. Домакините имаха и основателни претенции за дузпа след като Стивън Кар задържа Робърт Хут и го повали в наказателното поле, но главният арбитър Мартин Аткинсън подмина положението.

Бирмингам записа 11 мач без загуба в елита на Англия, което е изравнен 100-годишен рекорд в клуба.