Дарън Бент вкара два на Блекбърн, \"карамелите\" най-после победиха

19:14
Отборът на Съндърланд постигна равенство 2:2 с тима на Блекбърн като гост в мач от 20-я кръг на английската Висша лига.

Първото полувреме на срещата завърши без отбелязването на попадение. Резултата откриха гостите чрез английския си нападател Дарън Бент в 52-а минута на мача. Норвежкия полузащитник Мортен Гамст Педерсен обаче изравни само минута по-късно за 1:1. Отново Дарън Бент изведе "черните котки" напред в резултата след като бе точен в 65-а минута, а Ел Хаджи Диуф в 77-а минута донесе точката за домакините.

В друга среща от кръга в Англия отборът на Евертън най-после постигна победа след като надделя над Бърнли. Гостите останаха с човек по-малко около половин час преди края на срещата, което се оказа решаващо за нейния развой. Бранителят на гостите Стивън Джордан бе изгонен за втори жълт картон в 62-а минута на мача, а с голове на Джейм Воън (83 мин) и Стивън Пиенар (90 мин) "карамелите" стигнаха до победа.