Мартин Петров разпиля \"грънчарите\" и изведе Ман Сити до победата (видео)

18:55
Българинът Мартин Петров вкара гол и направи страхотен мач за Манчестър Сити при победата над Сток Сити с 2:0 в мач от 19-я кръг на Висшата лига, игран на стадион "Дъ Сити ъф Манчестър".

В 20-а минута на срещата гостите имаха перфектна възможност да вгорчат дебюта на Роберто Манчини начело на "небесносините". Шанлъ Тунджай бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе брилянтно спасен от Шей Гивън.

Осем минути по-късно дойде моментът на Мартин Петров. Тевес проби отляво и пробва пас към Робиньо. Бразилецът обаче, не уцели добре коженото кълбо, но то попадна на крака на Петров, който матира Сьоренсен за 1:0.

Това успокои играта на "гражданите" и спря устрема на "грънчарите". Хората на Манчини овладяха средата на терена и започнаха да търсят второ попадение.

То дойде в самия край на полувремето. Забалета центрира отдясно, Гарет Бари спря добре и подаде на Тевес. Аржентинецът намери мрежата и на полувремето милиардерите от Манчестър водеха с 2:0.

След почивката гостите опитаха да пробият отбраната на "небесносините", но явно днес не беше денят за момчетата на Тони Пулис. Те трудно достигаха добри положения и в крайна сметка безславно заубиха в тази среща.

Десетина минути преди края на двубой Мартин Петров пусна чудесен пас за резервата Крейг Белъми, който обаче не успя да направи резултатът класически, тъй като Сьоренсен спаси. Това бе втора поредна победа за Манчестър Сити след успеха над Съндърланд с 4:3.

Манчестър Сити - Сток Сити 2:0

1:0 Петров 28-а мин
2:0 Тевес 45-а мин

Манчестър Сити: Гивън, Забалета, Туре, Компани, Силвиньо, Де Йонг, Бари, Айрлънд, Петров, Робиньо, Тевес

Сток Сити: Сьоренсен, Уилкинсън, Абдулай Файе, Хигинботам, Колинс, Шанлъ, Уайтхед, Диао, Уилън, Етерингтън, Сидибе