Хамбургер надви Вердер с човек по-малко

18:25
Отборът на Хамбургер постигна домакински успех над Вердер Бремен с 2:1 в мач от 17-я кръг на германската Бундеслига. По този начин отборът от Хамбург се изкачи на 40о място в класирането на шампионата.

Първият гол в мача реализира холандският бранител Йорис Матийсен в 9-а минута. В 32-а минута бранителят Джером Боатенг бе изгонен от игра заради получаването на червен картон и остави Хамбургер с човек по-малко до края на мача.

Въпреки това четири минути по-късно домакините достигнаха до ново попадение. Марсел Янсен се разписа в 36-а. Голът за Вердер отбеляза Налдо в самия край на мача.