Байерн и Байер с победи в Германия

18:23
Отборът на Байерн Мюнхен победи тима на Херта с разгромното 5:2 в мач от 17-я кръг на германската Бундеслига. Победата на баварците им осигури актив от 33 точки, което им отрежда трета позиция в класирането след тимовете на Леверкузен и Шалке 04.

На "Алианц Арена" резултата откри Марк ван Бомел в 16-а минута, а до края на полувремето за домакините се разписаха и звездите Марио Гомес и Ариен Робен, съответно в 31-а ми 33-а минути.

Четвъртото попадение за Байерн стана дело на Томас Мюлер в 60-а минута, а  попадение за Херта вкара Рамос 11 минути по-късно.  5:1 за Байерн оформи Ивица Олич в 77-а минута на мача. Последният гол в този мач вкара Рафаел в 90-а минута и оформи крайното 5:2.

Байер Леверкузен пък отново излезе начело в класирането, след като победи тима на Борусия Мгладбах с 3:2 като домакин. Два гола за успеха на "аспирините" вкара германският полузащитник Тони Кроос в 18-а и 69-а минути, а един добави швейцарският нападател Ерен Дердьок. Попаденията за гостите бяха дело на Роел Брауърс в 36-а минута и на Данте Коща в 53-а минута.