Поханг спечели трето място в Световната клубна купа

17:07
Днес отборите на южнокорейския Поханг Ст. и мексиканския Атланте изиграха срещата за определяне на 3-о и 4-о място в турнира за Световната клубна купа. Победител от мача излезе тимът от Азия след равенство от 1:1 в редовното време и победа при изпълнението на дузпи.

Резултата откри отборът на Поханг с гол на Денилсон три минути преди края на първото полувреме. Мексиканският тим изравни веднага след почивката чрез Маркес и след като до края на мача не паднаха нови попадение се стигна до изпълнението на дузпи.

При 11-метривите удари играчите от Южна Корея бяха по-съобразителни и с общ резултат 4:3 стигнаха до третото място в Световната клубна купа.

Финалът на надпреварата е между тимовете на аржентинския Естудиантес и испанския Барселона от 18:00 часа българско време.