Ливърпул се справи с Уигън

00:00
Отборът на Ливърпул успя да се наложи над тима на Уигън с 2:1 в среща от 17-и кръг на Висшата лига на Англия.  Попаденията за домакините на стадион "Анфийлд" отбелязаха Давид Н\'Гог в 9-а и Фернандо Торес в 80-а минути на срещата. Голът за гостите падна в допълнителното време на срещата, а негов автор стана Шарл Н\'Зогбия.

Мърсисайдци имаха пълно превъзходство през по-голямата част от двубоя и логично стигнаха до пълния актив в срещата. Слабата игра на момчетата на Рафаел Бенитес от мача с Арсенал явно бе забравена от домакините, които не оставиха никакъв шанс за гостуващия отбор. Давид Н\'Гог започна като централен нападател, а Фернандо Торес бе оставен на скамейката на мърсисайдци. Още в 9-а минута френският нападател бе намерен по прекрасен начин от Фабио Аурелио и след удар с глава резултатът беше открит. Появилият се като смяна на Н\'Гог Фернанод Торес удвои преднината на домакините в 80-а минута след удар от близо, а в даденото от съдията продължение Шарл Н\'Зогбия намали резултата с прецизен удар в десния ъгъл на Пепе Рейна.