Барселона обърна Атланте и се класира на финал (видео)

19:50
Отборът на Барселона се класира за финала на Световното клубно първенство след като постигна успех с 3:1 над мексиканския Атланте. Срещата на стадион "Куинтана Ро" в Абу Даби бе наблюдавана от около 20 хиляди зрители, а двата тима предложиха много динамична игра.

Съставът на Атланте започна страхотно срещата и още в 5-а минута откри резултата. Нападателят Рохас получи пас от около 50 метра, промъкна се между двойката централни бранители на каталунците, които не се намесиха адекватно, и с премерен удар прати топката зад Виктор Валдес. Испанците се активизираха и създадоха няколко интересни положения пред Вилар, но Златан Ибрахимович и Педро пропуснаха да изравнят. В 35-а минута европейският клубен шампион все пак разпечата вратата на Атланте. Центриране от корнер качи топката на главата на Яя Туре, който я отклони към Серхио Бускетс. Играчът не се поколеба и с удар от близо изравни за 1:1, след което приключи и първата част.

Вторите 45 минути започнаха спокойно, а в 53-а минута в игра за Барселона се появи аржентинската звезда Лионел Меси. Само минута бе нужна на нисичкия техничар да матира защитата на мексиканците. Лионел получи пас между двама защитници, напредна в наказателното поле, преодоля стража Вилар и пусна топката технично към вратата, която след рикошет се оказа непосилна за бранител на Атланте и се оплете в мрежата за 2:1. Добрата игра на момчетата на Пеп Гуардиола продължи и в 67-а минута се стигна до трети гол в полза на испанците. Андрес Иниеста направи чудесен самостоятелен пробив по лявото крило, навлезе в наказателното поле и пусна извеждащ пас към младата надежда Педро. Крилото на Барселона не се поколеба и с техничен удар в обратния ъгъл отбеляза третото попадение за европейците, като по този начин оформи крайния резултат.

Първият полуфинал от надпреварата между отборите на Поханг и Естудиантес завърши 2:1 в полза на аржентинския тим, което прати "гаучосите" на финала срещу Барселона.

Атланте - Барселона - 1:3

1:0 - Рохас 5 мин
1:1 - Бускетс - 35 мин
1:2 - Меси - 54 мин
1:3 - Педро - 67 мин