Астън Вила победи \"черните котки\", Стенли отново блести

23:38
Българският национал Стилиян Петров изигра 90 минути с капитанската лента на Астън Вила при гостуването на Съндърланд спечелено с 2:0. Срещата от 17-и кръг на Висшата лига се игра на стадион "Стейдиъм ъф Лайт", a момчетата на Мартин О\'Нийл стигнаха до успеха благодарение на попадениета на Емил Хески и Джейм Милнър. Стилиян Петров взе участие и при двата гола за гостите, а играта му в центъра на терена бе на изключително високо ниво.

През първите 45 минути двата тима предложиха много динамична игра, а голът на Емил Хески в 26-а минута направи разликата на терена. Стилиян Петров открадна една топка при нападение на домакините, напредна към наказателното поле и подаде към Джеймс Милнър. Бившият играч на Нюкасъл пое топката и изведе Емис Хески на стрелкова позиция, след което тъмнокожия нападател резпечата вратата на домакините. Добрата игра на гостите продължи и крилото Стюърт Даунинг нацели горната греда на Мартин Фулъп след прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Съндърланд имаха няколко чудесни възможности да възстановят равенството, но чудесни намеси на Брад Фридъл запазиха крехката преднина на Вила на почивката. Най-чистото положение за "черните котки" се откри в 41-а минута, когато Анди Рийд остана не покрит на границата на наказателното поле и отправи удар по посока на вратата на гостите. Стражът на бирмингамци прояви страхотен рефлекс и отрази удара.

Вторите 45 минути започнаха доста вихрено за домакините, които получиха чудесна възможност да изравнят резултата. Дарън Бент свали топката с глава към Анди Рийд, който отправи удар по посока на вратата, но кълбото премина в страни от целта. Гостите на свой ред също създадоха чудесна възможност пред Фулъп, но Ашли Йънг тресна дясната греда на вратата. В 61-а минута Джеймс Милнър получи топката от Стилиян Петров, напредна към полето на домакините и със страхотен удар от около 25 метра направи безпомощен стража на домакините за 2:0. До края на срещата Астън Вила контролираше играта, а дефанзивният полузащитник на Съндърланд Лорик Кана бе изгонен за втори жълт картон, след като направи грубо нарушение срещу Джеймс Милнър.

Със спечелените точки тима на Астън Вила направи сериозна заявка за местата даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Съндърланд - Астън Вила - 0:2
0:1 - Хески - 26 мин
0:2 - Милнър - 61 мин

Съндърланд: Фулъп, Носуърти, Търнър, Да Силва, Мак Картни, Хендерсън, Кана, Ричърдсън, Рийд, Бент, Джоунс

Астън Вила: Фридъл, Люк Йънг, Куеляр, Дън, Уорнък, Ашли Йънг, Петров, Милнър, Даунинг, Хески, Агбонлахор