Наказаха Лавеци за шут към треньора на Каляри

18:33
Дисциплинарната комисия на италианската футболна федерация глоби нападателя на Наполи Езекиел Лавеци с 10 000 евро и го наказа за една среща след поведението му в мача с Каляри.

24-годишният аржентински национал изрита нарочно топката в наставника на Каляри Масимилиано Алегри, който според него "протаквал" времето в края на мача между двата тима през уикенда. Резултатът по това време на мача бе 3:2 в полза на Каляри, а Лавеци бе изгонен, въпреки че беше сменен от игра.

Наполи успя да изравни в 96-та минута чрез Мариано Болячино, което остави тима без загуба под ръководството на Валтер Мацари.

Лавеци сега ще пропусне последния мач на своя тим за 2009 година срещу Киево, които през уикенда надвиха Фиорентина с 2:1. Неаполитанците заемат 11-то място в Серия А и са на четири точки от четвъртия тим - Рома.