Ливърпул взе градското дерби

16:38
Отборът на Ливърпул победи Евертън с 2:0 при гостуването си в градското дерби от шестия кръг в английската Висша лига. По тизи начин отборът воден от Рафа Бенитез излезе на първо място във временното класиране на шампионата.

В герой на мача се превърна испанският нападател на Ливърпул Фернандо Торес. Първото полувреме на двубоя завърши при резултат 0:0, като и двата тима имаха възможност за отбелязване на гол.

В 59-а минута на срещата Роби Кийн центрира от ляво и оказалият се непокрит Фернандо Торес не пожали вратаря на Евертън. Само 3 минути по-късно испанецът вкара и второто си попадение в градското дерби, с което и оформи крайното Евертън 0 Ливърпул 2.