Бордо драматично победи Лион

00:00
Бордо постигна драматична победа в дербито от Френската Лига 1 срещу Лион с 1:0 на стадион "Жерлан". С този си успех жирондинците поведоха с пет точки на втория Монпелие на върха в класирането, докато Лион е едва на девета позиция.

През почти цялата среща Бордо контролираше събитията на терена и ако не бяха прекрасните намеси на вратаря Лорис, домакините щяха да загубят катастрофално срещата.

В 25-а минута Плашил направи хубав пробив по фланга и центрира към Маруан Шамак, чийто удар изглеждаше чудесно изпълнен, но стража на "хлапетата" спаси по брилянтен начин.

Минута преди почивката Шамак изведе Гуркюф сам срещу вратаря, Лорис пак бе герой за своите.

След почивката Маруан Шамак буквално се скъса да пропуска изгодни положения за гол. Той имаше поне четири страхотни шанса да отбележи, но на късметът му, както и Лорис му пречеха да се озове в прегръдките на своите съотборници. В 77-а минута нападателят получи възможност да вкара на празна врата, но шутът му мина над горната греда.

И точно когато изглеждаше, че Лион ще се измъкне с точка, Гофран центрира остро и този път Шамак не сбърка при удара си с глава - 0:1!

Трансферната цел на Арсенал изпревари Ревелие и Крис, а след това най-накрая успя да прекара топката покрай Лорис и така донесе напълно заслужена победа за Бордо.

Лион - Бордо 0:1

0:1 Шамак 87-а мин