Стоичков бие с тройка, вече е втори в ЮАР

20:34
Отборът на българската легенда Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс записа класическа победа с 3:0 като гост на АмаЗулу в мач от 22-я кръг на шампионата в ЮАР.

Първото полувреме завърши без голове, а футболистите на Камата решиха двубоя в последните 20 минути.

Дежурният голмайстор на Мамелъди Мфела откри резултата в 71-а минута, а само три по-късно Мокоена удвои. До края домакините останаха с човек по-малко, след като Сихахане бе изгонен, а Съндаунс получи дузпа. Мфела от бялата точка оформи крайното 3:0.

Успехаът изкачи Мамелъди на 2-о място във временното класиране с актив от 35 точки и мач по-малко от лидера Суперспорт Юнайтед, който е с 44 има точки.