Аталанта спря Интер в Бергамо

17:54
Интер направи равенство 1:1 с Аталанта като гост и записа поредния си позитивен резултат в Серия А, имайки предвид издънките на Милан и Ювентус. С този си хикс "нерадзурите" продължиха да са убедителни лидери на върха във временното класиране и са на път отново да завоюват Скудетото.

В първите десетина минути домакините натикаха миланския гранд и Жулио Сезар трябваше да спасява опасен удар на Падоин. "Бергамаските" опитаха да отбележат ранен гол, но гостите се поокопитиха и овладяха центъра на терена.

При първата си по-сериозна атака в мача Интер стигна до гол. Диего Милито получи хубав пас, финтира два защитници и мушна топката покрай Копола за 0:1.

В 33-а минута Уесли Снайдер можеше да удвои след изпълнение на пряк свободен удар. Шутът на холандеца обаче срещна горната греда. Минута преди почивката Аквафреска имаше добра възможност да изравни, но Жулио Сезар се бе пласирал добре и улови удара на нападателя.

След почивката Аталанта натисна, но Интер дебнеше на контраатака и момчетата на Моуриньо изглеждаха доста доволни да изчакат своя опонент да се оголи, за да нанесат втори удар.

Майкон и Лусио пропуснаха две добри възможности за второ попадение, преди в 65-а минута Уесли Снайдер да получи втори жълт картон за удар в глезена на Кераволо.

Бергамаските опитаха да се възползват от своето числено превъзходство и в 81-а минута таранът Симоне Тирибоки взриви трубинути на стадион "Адзури Д Италия", вкарвайки изравнителен гол.

Резервата Касерта, който влезе минута по-рано, хвърли точен пас за гологлавия нападател, който бе изпуснат от Лусио. За Тирибоки не бе трудно от близко разстояние да шутира покрай Сезар - 1:1. По този начин домакините завоюваха ценна точка от шампиона на Италия.

Аталанта - Интер 1:1

0:1 Милито 15-а мин
1:1 Тирибоки 81-а мин

Аталанта: Копола, Манфредини, Белини, Гарикс, Бианко, Де Асентис, Гуаренте, Падоин, Пинто, Аквафреска, Кераволо