Арсенал обърна Ливърпул на \"Анфийлд\" след великолепни 15 минути в началото на втората част

19:54
Арсенал осъществи пълен обрат и победи Ливърпул с 2:1 на "Анфийлд" в дербито между двата отбора от поредния кръг на Висшата лига.

Тимът на Рафаел Бенитес бе по-активният отбор през първото полувреме, създаде по-добрите положения и материализира превеса си в 41-а минута. Дирк Каут се възползва от грешка на Мануел Алмуния и изведе своите напред в резултата. През втората част обаче само за 15 минути Арсенал обърна изцяло развоя на срещата след автогол на Глен Джонсън и попадение на Андрей Аршавин.

На "Анфийлд" първата голова възможност се откри пред Фернандо Торес, който в 11-а минута от чиста позиция би в ръцете на вратаря. След това Стивън Джерард проби през центъра на защитата и се озова на земята, но дузпа нямаше.

"Мърсисайдци" постепенно овладяха инициативата и в 21-а минута Глед Джонсън се озова в пеналта на "топчиите", но пасът му по земя бе пресечен. Контрите на Арсенал се развиваха предимно по десния фланг на атаката, но не носеха опасност за защитата на домакините.

В 33-а минута и Торес се свлече в полето на "артилеристите", но реферът отново остана безмълвен. Лондончани опитаха да обстрелват Рейна отдалеч, но шутът на Денилсон бе уловен, а ударът на Насри мина встрани.

В 41-а минута след центриране от фаул Алмуния не успя да избие топката, оголи вратата си и за Дирк Каут остана само да вкара кълбото в мрежата - 1:0 за Ливърпул.

Арсенал обаче започна вихрено второто полувреме и много бързо успя да изравни. В 50-а минута след хубава атака Фабрегас пусна остър пас към Насри по земя, Рейна не се разбра със защитниците и Глен Джонсън си вкара автогол. Преди това Аршавин стреля с глава в аут, а Сеск шутира слабо и вратарят улови.

"Мърсисайдци" отговориха с пробив на Торес по фланга и удар от малък ъгъл. Алмуния обаче улови. В 58-а минута след продължителна атака на Арсенал топката стигна до Аршавин, който и за миг не се поколеба, шутира и прониза стража на домакините за втори път. Три по-късно Торес с глава стреля неточно.

Ливърпул опита да натисне, но нямаше ясна идея как да стигне до изравнително попадение. След 70-а минута тимът на Бенитес стигна до няколко разбърквания, но не и до сериозна възможност за гол. В 76-а Алмуния изпревари Торес при опит за пас към нападателя.

До края домакините атакуваха хаотично и не успяха да стигнат до равенството.

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Агер, Аурелио, Масчерано, Лукаш, Джерард, Бенаюн, Кайт, Торес

Арсенал: Алмуния, Саня, Вермален, Галас, Траоре, Денилсон, Сонг, Фабрегас, Насри, Уолкът, Аршавин

DenteMente
14.12.2009 21:23

Късмет е това на Евертън с Челси...2 минавания на центъра и 3-3 *lol* А вашето е липса на класа! 1,2,3,4,5 пъти нямаш късмет ама на 10-тия вече... някакси мирише на некадърност

DenteMente
14.12.2009 21:21

Абе били са ви с късмет...и Челси ли ви би с късмет? Съндерланд ви спука анусите и да не беше балано пак щеше да ви бият! Всички ли ви бият с късмет бе?!?!? Имате Торес и Джерард айде и Йоси другите са супер смешни...може ли да имаш Бабел и Каут и да се надяваш на титли? Контузи се Торес или не е във форма и край КОЙ ВКАРВА? НИКОЙ!!!! Е голям отбор сте нямам думи...още две десетилетия няма да вземете титла!!!

alexis_mashin
14.12.2009 11:39

15 мин защото толкова им бяха нужни. Можеш да си сигурен че щяхме да ги мачками и 45 ако беше необходимо. Пак казвам Ливърпел НЯМАХА нито 1 положение второто полувреме!

kokster
14.12.2009 11:32

Alexis гола на Аршавин беше повече от случаен...а тия 15 минути игра *lol* добре,че Пуул са каръци да си вкарат такъв нелеп гол....не съм за нито един от двата отбора,но просто вчера Мърсисайдци заслужаваха победата.

14.12.2009 10:51

Notlike - "тотално скапване"*wonder* - моля ти се *lol* Това че Арсенал са играли защитно не значи че Пуулс са ни надиграли. Айде през първото полувреме имахте няколко добри атаки, но през второто нямахте нито едно положение. Арсенал за 15 мин ви показа как се играе футбол. Гола на Аршавин случаен *lol* Ти по-добре се моли слабата форма на Евреите и Ман Сити да продължава че няма и 5-то място да хванете (Астън Вила този сезон са 4-ти то е ясно)

Notlike
14.12.2009 10:39

Това е голяма победа за Арсенал, истина! С едно положение - два гола. Честито да ви е. Явно ни се връща тоя късмет от миналия сезон. Тотално ги скапахме, ама какво да се прави.. то като Арсенал и Челси по-големи калитари няма. Миналия сезон Ливърпул и Юнайтед трепеха с голове от нищото.. ама просто няма такова животно - нелеп автогол + МНОГО случаен гол след греда. Сигурен съм, че 5 пъти да беше го направил пак, нямаше да вкара.. Джонсън горкичкият.. много му се събра. И един въпрос - как Юнайтед ще е най-великият клуб в Англия е? Ливърпул и Юнайтед имат по 18 титли, а нали знаете - за да си най-велик, трябва да ПОДОБРИШ рекорда, не да го изравниш.. Ливъра изпусна питомното, пак дивото ще гони. Голям карък ни гони от 1990 насам...нищо, другия сезон ще бъде наш. То така вече 20 сезона, ама все един ще дойде и ще ги метнем на шиша. YOU'LL NEVER WALK ALONE! Хайде, със здраве.

14.12.2009 10:23

Честито на всички фенове на Арсенал! Голяма победа! *beer* *party* G4L

deadr0w
14.12.2009 10:08

да бе.. всеки който спори сас ник85 е 13 годишно хлапе .. *sad* ти може да си 85 набор но си сас акъл на 95 ама ти неси виновен и ти искаш да си като другите

snookerman
14.12.2009 01:37

exeee от кога го чакам тоя удър върху некадърниците червени станаха на Аршавин абонати май за 2 мача им го набута 5 пъти и тва ако не е живо ебане *lol* смешни и мизерни за пореден път май не им върви на митичния анфилд време е да го бутнат и да си направят нов.ако не бяха бутали съдиите манчо сега АРСЕНАЛ можеше да са втори ама там е съдийския отбор *thumb_down*

DenteMente
14.12.2009 00:05

Аршавин не е играч? Аз като фен на Челси се нервирам,че не е при сините от Лондон *sick* Аршавин е с класа над цялапа пасмина в Пуул без Торес и Джерард *stop*

kokster
13.12.2009 22:29

Вие хубаво го храните Кокича,ама в крайна сметка е прав...

sasho75
13.12.2009 22:16

gutito1964,брато на колко ракии си бе?Ти волейбол ли гледаш или футбол-може ли да кажеш,че Аршавин е
"никав играч кон с капаци е"ставаш смешен.

danman
13.12.2009 22:03

Жал ме е за Ливърпул,макар,че ни биха.Много лошо се представят този сезон.Но ни биха с игра,а не както Челси,с фалове и засади.За това искам Челси да бъдат след Ливърпул в класирането и на финал да играем честно с с Пула и да ги бием естествено.Само Манчестър Юнайтед!

niki85
13.12.2009 21:14

deadr0w: Моля,те замълчи! Писна ми от тъпи пишелеменца на по 13! Напротиф всички фенове на Юнайтед са свестни хора..А не като вас не те знам от кой отбор си ,надрусани ебани лапенца *lol* ,до колкото тоя дето вика да съм си одрязал вените,пич ше ти кажа само едно! МОЖЕ ДА НИ БИЕТЕ НО НИЕ ВИНАГИ ЩЕ СИ ОСТАНЕМ НАЙ-ВЕЛИКИТЕ...Ние поне не си правим честта да падаме от всеки ..Вижте се хич ви няма,падате от отбори от 5та глуха Не ми се коментира...ще завърша само едно: UNITED FOREVER *thumb_up*

niki85
13.12.2009 21:10

ice_arsen: хмм,пич не ми се спори с тебе. Както доста други сигурно и ти си некое 13 годишно лапенце дето ми се прай ,че разбира от футбол. Тъй като гледам си за Арсенал,по-принцип говорих в тяхна подкрепа,но в момента ме ядоса и ще кажа ,че Арсенал няма да види Шампионска Лига! Вие кво имате? Един Аршавин (евала на момчето уникален футболист) и това е... Колко пъти спечелихте ШЛ,колко пъти бяхте на финал...Не ми се разправя, и ако обичаш не обиждай най-великия клуб в историята на футбола с твоя Арсалчеснал ..

anton4o0
13.12.2009 21:08

gutito1964 пич Аршавин е много повече от някой играчи на ЛИвърпулТе повечето им играчи не заслужават да играят в такъв велик отбор и само го срамят.,пък ти ми говориш за Аршавин.

gutito1964
13.12.2009 20:56

абе тимбо аз против арсенал нямам нищо напротив но тоя аршавин за мен не никав играч кон с капаци е той не виждаш ли какво му се възхищавате не знам ама като си нямате и понятие от футбол такива като аршавин ще ви бъдат кумири той е деветата дупка на кавала

koki4aaa
13.12.2009 20:53

Арсенал биха с чист късмет да еба мангалите им да еба ,Ливърпул са жива трагедия ,но играха мн по добре от тес педали

xforcee
13.12.2009 20:47

niki85 я си режи вените неграмотник. Ливърпул от всички могат да загубят ама на 25 октомври ви бихме 2:0 ,затова си трай!

Robchy
13.12.2009 20:44

според мен ще е добре да си остане в пуул Рафа защото той разбира много това ,че 1 сезон са били зле не трябва да ги отказва от това да се борат всички знаем,че ливерпуул е страхотен отбор и много борбен всички отбори имат тежки моменти и сега е този на пуул, но според мен трябва да продължът да се борят и съм фен на Арсенал смятам,че ние бяхме в такъв момент като пуул и сега е време да вземем нещо защото 4 години без никакъв трофей не бива,но и въпреки това Венгер не трябва да се маха също както и Рафа *wink* това е моето мнение *smile*

marian4y
13.12.2009 20:38

ice_arsen а вие какво видяхте бе смешнико ;д ;д ! *lol*

ice_arsen
13.12.2009 20:18

niki85 кво да кажем за мангалчест1р циганайтед и без роналдо са си с16тите цигани неграмотни и скоро нема да видят нито ШЛ нито квато и да е купа *beer*

ice_arsen
13.12.2009 20:13

фен с1м на АРСЕНАЛ!!!честита победа на всички артелиристи *wink* и в с16тото време ми е жал за отбора на лив1рпул .според мен е време е на РАФАТА да се маха *stop*

top4o_1994
13.12.2009 20:08

аз ако съм щях да си подам оставката след тоя мач даже още много отдавна ако бях на мястото на рафа, ако сменат тренйора могат да се намесат за битката за титлата колкот и странно да звучи, иначе тая година колко отбори се борат за топ4 доста тва е хубаво *wink*

Lamptz

Крайно време е Арсенал да напряви нещо срешу закъсалия Ливурпул.. А да не се надявате за Титлата тази година .. Иначе двубоят бе за битка в челното място в долната поломвина на таблицата .. *wink*

sushenika
13.12.2009 20:03

АРШАВИН!!!много важна победа!!! *thumb_up* *thumb_up*

drummer
13.12.2009 20:00

Чудесна победа на АРСЕНАЛ на "Анфийлд"! Мач достоен за едно "тържествено" изпращане на,...Рафа Бенитес! *lol*

EmoLZ

пфф ливърпоол как няма да падат излагация.... арсенал *thumb_up* *party* луди *thumb_up* аршавин вкарва...

fenooo
13.12.2009 19:59

Победаааааааа *party* Арсенал шампион *beer*

arsenal_92
13.12.2009 19:58

Какво да кажа,,,,,,просто невероятен Аршавин,който отново наказа Ливъпул.Показахме дух и обърнахме тъй важния за нас мач.Само АРСЕНАЛ ОЛЕ ОЛЕ. *party*