И Бари се подигра с жалкия Ювентус

23:45
Бари нанесе ново поражение на Ювентус в Серия А, побеждавайки "старата госпожа" с 3:1 на своя стадион "Сан Никола".

По този начин торинци на практика абдикираха от амбициите си за Скудетото през кампанията.  "Бианконерите" изглеждаха разконцентрирани през целия двубой, а за играта им в отбрана спокойно може да бъде използвано определението - комична. Многомилионната покупка Диего пък отново показа някои отблясъци, но бразилецът на практика издъни отбора, демонстрирайки изключително слаба психика през второто полувреме.

Домакините откриха резултата още в седмата минута, когато Клаудио Маркизио детински се забави да изчисти една топка пред своето наказателно поле. Мегорини открадна и със силен удар не остави шанс на Буфон - 1:0.

Юве се опита да върне попадението и в 23-а минута Диего напредна, шутира по земя, стражът на домакините изби топката, която попадна на крака на Давид Трезеге и той не сбърка - 1:1.

Гостите бяха по-активният отбор до почивката, но не успяваха да оползотворят своя териториален натиск в голове. В 43-а минута Канаваро фаулира противников футболист и Барето отбеляза от отсъдената дузпа, извеждайки Бари отново напред в резултата.

След почивката Ювентус доминираше и пропуски направиха Трезеге, Амаури и Тиаго. В 70-а минута Фабио Гросо си изработи дузпа, Диего обаче, удари горната греда за кеф на феновете на домакините.

Десет минути преди края Алмирон, който е собственост на "старата госпожа", с топовен удар реши мача, матирайки за трети път Буфон, оформяйки крайния резултат.

Бари - Ювентус 3:1

1:0 Мегорини 7-а мин
1:1 Трезеге 23-а мин
2:1 Барето 43-а мин (д)
3:1 Алмирон 80-а мин