Шалке надви Вердер в дербито, \"миньорите\" вече са втори

21:23
Шалке 04 надделя с 2:0 като гост над Вердер Бремен в дербито на Бундеслигата. С този си успех "миньорите" от Рур се изкачиха на второ място във временното класиране с 31 точка само на един пункт зад лидера Байер Леверкузен.

След равностойно първо полувреме, двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Още в самото начало на втората част обаче, гостите откриха резултата. Кевин Курани получи пас от Люис Холтби в пеналта на "бременските музиканти". Таранът напредна и с левачката прати коженото кълбо в горния ъгъл на вратата - 0:1.

Вердер пробва да отвърне на това попадение, но вместо да изравнят, бременци получиха втори звучен шамар в 72-а минута. След бърза контраатака на "миньорите", Курани намери Ян Моравек на чиста позиция и чешкият халф отново матира стража на домакините.

Защитата на Шалке устиска финалния натиск на Вердер и в крайна сметка гостите взеха изключително ценна победа.

Вердер Бремен - Шалке 04 0:2

0:1 Курани 47-а мин
0:2 Моравек 72-а мин