Байерн сгази Бохум, връща се в борбата за титлата

18:24
Байерн Мюнхен постигна много ценна победа с 5:1 като гост на Бохум в мач от 16-я кръг на Бундеслигата. С този успех момчетата на Луис Ван Гаал се приближиха на само две точки от лидера Байер Леверкузен и отново са неизменна част от отборите, които ще се борят за титлата през този сезон.

Баварците откриха резултата в 23-а минута, когато Ивица Олич центрира топката към Маро Гомес, който с хубав удар не остави шансове на стража на домакините.

В 33-а минута Мавраж от домакините имаше нещастието да си вкара автогол за 0:2.

Две минути преди почивката мюнхенци решиха срещата, правейки резултата класически. Бастиан Швайнщайгер намери Олич в пеналта и нападателя оползотвори тази асистенция, намирайки мрежата след удар с десния крак.

Байерн продължи безмилостно да мачка опонента си и в 49-а минута Олич отбеляза четвърти гол за мюнхенци, правейки резултата 0:4.

Разгромът за Бохум стана пълен в 56-а минута, когато Пранич покачи резултата на 5:0.

Петнайсет минути преди края домакините стигнаха до почетен гол чрез Фухс.

Байерн Мюнхен: Бут, Бадщубър, Лам, Демикелис, Ван Буйтен, Пранич, Швайнщайгер, Мюлер, Ван Бомел, Олич, Гомес

Ето и останалите резултати от мачовете в Бундеслигата, които започнаха в 16:30 часа:

Фрайбург - Кьолн 0:0

Хофенхайм - Айнтрахт Франкфурт 1:1

Борусия Мьонхенгладбах - Хановер 96 5:3

Нюрнберг - Хамбургер 0:4