Закъсалият Херта препъна лидера Леверкузен в продължението

08:15
Херта и Байер Леверкузен завършиха 2:2 в петъчния мач от поредния кръг на германската Бундеслига.

Двубоя между закъсалия тим от Берлин и "аспирините" предложи много емоции, като особено драматични бяха последните минути на срещата.

Още в 8-а Сичеро изведе Адриан Рамос зад защитата на гостите и "старата дама" поведе. Херта бе по-добрият отбор преди почивката и изпусна още 2-3 много добри ситуации за втори гол.

През второто полувреме Леверкузен се събуди и логично стигна до равенството в 76-а минута. Тони Кроос с хубав удар след центриране от корнер вкара за 1:1. Само минута по-късно пък Гойко Качар от домакините бе изгонен. "Аспирините" се възползваха от численото и игровото си предимство и в 90-а минута Каплан изведе своите напред. В продължението на срещата обаче Адриан Рамос с глава изравни за крайното 2:2.

Леверкузен запази първото си място с 32 точки, с 4 повече от втория Вердер и третия Шалке 04. Херта пък продължава да седи на дъното с едва 6 спечелени точки.