Пирин и Септември Симитли направиха равенство в контрола

18:40
Отборите на Пирин и Септември Симитли направиха равенство 2:2 в контрола, която се игра на стадиона в село Мурсалево.

"Орлетата" имаха преимущество през по-голямата част от двубоя, но натиска им не доведе до победен резултат. В срещата бяха използвани и доста от юношите на клуба, които тепърва ще бъдат наблюдавани още по-изкъсо от треньорското ръководство на "зелените".

Мачът започна с териториален превес на Пирин, които се опитваха да пресират съперника, но до първо положение за гол стигнаха симитличани, но добри намеси на Ганев предотвратиха опасностите. Постепенно "орлетата" се настаниха трайно в наказателното поле на Септември, а при една много хубава атака в 35-а минута Златковски нахлу отдясно, центрира остро и Стоянов от воле препарира стража Сотиров за 1:0. Резултатът бе изравнен в 43-а минута след меле в наказателното поле, когато Димиров се оказа най-съобразителен и вкара топката. Второто полувреме започна и с първите смени за Пирин, които пуснаха и свежа кръв от юношеските формации. В 52-а минута Анев изпълни прекрасно корнер, Самокишев се извиси добре и с глава заби топката под гредата за 2:1. Десет минути по-късно, резултатът бе изравнен, след като Костурков би остро от границата на наказателното поле и топката тупна коварно пред застаналия през втората част 15 - годишен страж на Пирин Благой Стоянов. Д

о края на мача, пиринци държаха инициативата, стигнаха до поредица от статични положения пред вратата на симитличани, но до победно попадение за един от двата тима така и не се стигна.