ЦСКА изстрада класирането си в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу коравия Карабах

00:02
ЦСКА изстрада класирането си в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу коравия Карабах

ЦСКА е в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Това се случи, след като "червените" елиминираха силния тим на Карабах след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха 0:0 и след същия резултат преди седмица в Азербайджан двата отбора трябваше да решат победителя чрез изпълнение на дузпи.

В тях българският тим бе безгереш и в петте удара, докато Лапоухов хвана тази на бившия футболист на Локо (Пловдив) Матеус Силва и прати своите в следващия кръг на втория по сила европейски турнир, където ще се изправи срещу Макаби (Тел Авив).

Освен спасения удар от бялата точка вратарят на ЦСКА се отличи с три невероятни намеси в продълженията, две от които дойдоха в последните минути, с което доказа качествата си на класен страж. "Червените" пък можеха да решат нещата в последните секунди на редовното време, но Сенси пропусна.

Иначе двата отбора изиграха изключителен биткаджийски двубой, опитвайки се да се мачкат по целия терен. "Червените" не се уплашиха от подобен развой и показаха несломим дух и характер от първата до последната минута, за да стигнат до крайния успех.

Наставникът на "червените" Христо Янев заложи на същия състав, който направи 0:0 преди седмица в Азербайджан. В защита българският тим започна с триото Иванов-Гбамин-Родригес, а на двата бека - Пастор и Мартино. Атаката поведоха неспрелият да тича 120 минути Питас и Годой.

Десетина минути преди началото на двубоя място в ложите на сектор "А" зае легендата на ЦСКА, Барселона и българския футбол Христо Стоичков, за да подкрепи "червените".

ЦСКА влезе агресивно в мача и на няколко пъти футболисти на "червените" влязоха по-здраво в единоборства с противника. В 8-ата минута българският тим спечели корнер, а след неговото изпъленние Годой стреля с глава в аут.

В 19-ата минута "червените" осъществиха бърза атака. Питас се откъсна отялво и намери Жордао. Капитанът на домакините пробва удар, който бе блокиран. Топката попадна у Питас и последва нов шут, но над вратата.

Три минути по-късно Лапоухов улови удар на съперников състезател извън наказателното поле. В 32-рата минта Саво получи извеждащ пас и се откъсна сам срещу Лапоухов, но си поведе по-дълго топката, а стражът на "червените" се възползва от грешката му и предвидливо се хвърли в краката му, за да улови.

В 42-рата минута гостите се възползваха от грешка на Сенси и организираха опасна атака. Борхес получи в наказателното поле и отправи удар от десетина метра в близкия ъгъл, но Лапоухов внимаваше и изби.

Втората част започна с няколко съдийски грешки в ущърб на "червените", които на два пъти не получиха очевидни нарушения. В 48-ата минута пък Гбамин отправи силен шут отдалеч право в ръцете на Кохалски.

В следващите минути играта продължи да изобилства със здрави сблъсъци, а белгийският съдия продължи да не е на необходимото ниво със поредица странни решения.

В 76-ата минута Сенси пробва изстрел от 22-23 метра, но право в ръцете на вратаря. Карабах отговори с шут на Зубир девет минути по-късно, топката рикошира в Иванов азерите спечелиха корнер.

И когато срещата вървеше към нулево равенство, ЦСКА организира ефектна контраатака в двеминутното продължение на редовното време. Сенси намери Етоо, той пък отклони надясно към Пастор. Защитникът върна около дузпата за Сенси, а халфът шутира покрай вратата, изпускайки най-чистото положение в мача.

Секунди по-късно прозвуча съдийският сигнал за край на редовното време и двата тима влязоха в две продължения от по 15 минути.

Около 101-вата минута двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо много дейният през целия мач Питас, който не спря да тича цял двубой, за малко не се измъкна сам срещу вратаря, но в последния момент Силва го спря с шпагат. Секунди по-късно гостите комбинираха отдясно в наказателното поле на ЦСКА, но след няколко напечени момента, така и не завършиха атаката с удар.

В 105-ата минута Лапоухов се отличи с невероятна намеса. Сепас излезе фронтално очи в очи с вратаря на "червените", но беларуският национал демонстрира страхотна класа и отрази.

Две минути след началото на второто продължение Цварц шутира от фал, но в аут. В 113-ата минута пък Монтиел отправи опасен удар от дистанция на сантиметри над напречната греда.

Само две минути след това Лапоухов на два пъти спаси ЦСКА от това да получи гол. Макрецкис бе оставен непокрит след центриране от корнер и стреля от 7-8 метра, а Лапоухов изби. Топката обаче попадна в Монтиел, който шутира фронтално от десетина метра, но стражът на "червените" отново отрази.

Така двата тима не стигнаха до гол и в продълженията, което наложи победителят да се реши след изпълнение на дузпи.

ЦСКА 0-0 КАРАБАХ

0:1 Марко Янкович
1:1 Йоанис Питас
1:1 Матеус Силва (Лапоухов спасява)
2:1 Теодор Иванов
2:2 Моадиб
3:2 Гбамен
3:3 Сепас
4:3 Стефано Сенси
4:4 Монтиел
5:4 Джеймс Ето'о

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация