Олимпиакос победи Арсенал и се класира за 1/8-финалите

00:26
Отборът на Олимпиакос победи с 1:0 Арсенал като домакин в последен мач от груповата фаза на Шампионска лига и се класира за 1/8-финалите на надпреварата.

Единственият гол в тази среща отбеляза Леонардо две минути след началото на второто полувреме.

По този начин гръцкият гранд си спечели място сред 16-е най-силни европейски клуба и очаква жребия за 1/8-финалите. Лидер в тази група е отборът на Арсенал, който при гостуването си в Гърция отново бе в експериментален състав. Стандарт Лиеж пък си осигури участие в турнира Лига Европа, след домакинско равенство от 1:1 с тима на АЗ Алкмаар.