Фамозен гол на вратаря на Стандарт прати тима в Лига Европа

00:19
Отборите на Стандарт Лиеж и АЗ Алкмаар завършиха наравно 1:1 в последен мач от груповата фаза на Шампионска лига. Любопитното е, че равенството праща белгийския шампион в турнира Лига Европа, а победното попадение дойде в продължението на мача и бе дело на вратаря на Стандарт.

Гостите от АЗ Алкмаар поведоха в резултата в 42-а минута, след попадение на Джермейн Ленс и държаха ценната си преднина до самия край на срещата.

В продължението на мача обаче съставът на домакините получи право да изпълни пряк свободен удар. В наказателното поле на АЗ центрирането очакваха голяма част от играчите на Стандарт Лиеж, но над всички се извиси вратарят Синан Болат, който реализира фамозен гол с глава за крайното 1:1. Така Стандарт си извоюва правото да участва в турнира Лига Европа.