Дебрецен напусна Шампионска лига без спечелена точка

23:54
Френският Лион победи тима на Дебрецен с 4:0 в последна среща от груповата фаза на Шампионска лига и очаква жребия за 1/8-финалите на турнира като отбор победител в своята група. Унгарският шампион Дебрецен пък, който влезе в Лигата след като отстрани българския Левски, остана без спечелена точка в надпреварата.

На "Стад Жерланд" домакините откриха резултата чрез 24-годишният нападател Бафетимби Гомис в 25-а минута. Второто попадение за Олимпик Лион реализира бразилският полузащитник Мишел Бастос минута преди края на първото полувреме.

Третият гол за Лион отбеляза нападателят от Люксенбург Миралем Пянич в 59-а миунта, а четвъртото попадение стана дело на бранителя Али Сисоко в 74-а минута.

Вторият класирал се за елиминационната фаза тим в група "Е" е Фиорентина, а Ливърпул остана на трето място и ще участва в турнира Лига Европа.