Ливърпул напусна Шампионска лига със загуба от Фиорентина

23:53
Отборът на Ливърпул допусна загуба с 1:2 от тима на Фиорентина в последна среща от груповата фаза на Шампионска лига. Загубата на мърсисайдци обаче бе без значение за класирането в следващата фаза на най-престижната клубна надпревара и съставът на Рафаел Бенитес ще мери сили с отборите в турнира Лига Европа.

В срещата на "Анфийлд" резултата откри израелският полузащитник на "червените" Йоси Бенаюн, който се разписа две минута преди края на първото полувреме.

Изравнителното попадение за "виолетовите" стана дело на датският полузащитник Мартин Йоргенсен, който се разписа в 63-а минута на мача. Съставът на Чезаре Прандели стигна до пълния обрат в срещата след гол на нападателя Алберто Джилардино в 90-а минута на мача.

Така от група "С" на Шампионска лига за 1/8-финалите на надпреварата се класират тимовете на Олимпик Лион и Фиорентина.