Барса обърна Динамо и е победител в група \"F\"

23:36
Отборът на Динамо Киев загуби от европейския клубен шампион Барселона с 1:2 в последна среща от груповата фаза на Шампионска лига. Така каталунците се класираха за елиминационната фаза като победител в групата си.

Домакините поведоха в резултата още във 2-а минута на срещата. Нападателят и капитан на Динамо Андрий Шевченко центрира от пряк свободен удар, Артьом Милевски успя да отклони съвсем малко топката с глава, което обаче бе достатъчно да обърка вратаря на Барса Виктор Валдес и топката влезе във вратата.

Първото опасно положение за Барселона дойде в 13-а минута. Носителят на "Златната топка" Лионел Меси се озова очи в очи с вратаря на Динамо Шовковски след грешка в отбраната на домакините, но аржентинецът не успя да отбележи след удар с левия крак.

В следващите минути каталунците бяха доста активния тим, за да се стигне до 33-а минута. Тогава три-ходова акция между Меси, Абидал и Шави Ернандес изведе последния на чиста позиция пред вратаря на домакините и резултатът бе изравнен.

През второто полувреме отборът на Барселона имаше игрово и териториално предимство, като съставът на Хосеп Гардиола постоянно организираше многоходови атаки. В големи отрязаци от време футболистите на Динамо изобщо не играеха с топката.

В 86-а минута блезна  геният на Лионел Меси, който изпълни пряк свободен удар с хирургическа точност, топката се удари в напречната греда на Шовковски и влетя в мрежата за крайното 2:1.