Челси се разходи протоколно за 2:2 с Апоел

00:15
Победителят в група D на Шампионската лига Челси завърши 2:2 у дома с кипърския Апоел Никозия в последен за двата тима мач от най-комерсиалния турнир.

Гостите изненадаха неприятно "сините" още в 6-а минута и поведоха с гол на Зевлаков. Тимът на Карло Анчелоти натисна и в 19-а Майкъл Есиен с хубав далечен шут изравни. Челси стигна и до пълен обрат 7 минути по-късно. Дидие Дрогба след пас на Юри Жирков от фланга вкара дежурния си гол.

Резултатът 2:1 в полза на лондончани се запази чак до 87-а минута, когато Миросавлевич изравни след грешка на домакините. "Сините" изпуснаха много положения, а двубоят ще се запомни и с това, че две техни попадения бяха отменени.

В този протоколен двубой Челси игра с голяма част от титулярите, а точката не стигна на Апоел да продължи в Лига Европа.