Брилянтен Байерн разпия Юве в Торино и се класира за 1/8 финалите

23:33
Байерн Мюнхен размаза Ювентус в Торино и след победа с 4:1 се класира на следващата фаза на Шампионската лига.

Тимът на Луис Ван Гаал буквално смачка противника си през първото полувреме, създаде много чисти ситуации, но успя само веднъж да отбележи. През втората част промяна нямаше. Байерн продължи да бъде по-добрият отбор и лигично стигна до три попадения, които пратиха тима на 1/8 финал в най-комерсиалния турнир.

Двубоят започна в бързо темпо, с атаки и към двете врати. Във 2-а минута Марио Гомес бе изведен сам срещу Джанлуиджи Буфон, но страничният рефер вдигна спорна засада. В 5-а пък Швайнщайгер бе намерен непокрит в полето на "старата госпожа", но би много левашки.

В първите минути правеше впечатление, че "баварците" бяха по-агресивният отбор, а домакините приемаха играта и разчитаха на контри. В 11-а минута Ивица Олич от невъзможна ситуация с противников футболист на гърба си стреля с глава, но ударът му срещна гредата. Байерн се чувстваше много комфортно на стадиона в Торино и постепенно усилваше натиска си.

За 15 минути игра "старата госпожа" не успя да създаде нищо опасно пред Бут. В 19-а обаче Юве откри при първата си опасна атака. След хубаво центриране, Давид Трезеге в типичния си стил засече топката във вратата на гостите. В ответната атака пък Буфон изби силен шут на Швайнщайгер. Филип Лам бе много активен по десния фланг на "баварците", които след гола продължиха да бъдат по-активният тим. В 23-а минута Олич се извиси след хубаво центриране, стреля с глава, но над вратата. Пет по-късно Дел Пиеро се забави в полето на Байерн и след това пасът му назад към съотборник бе пресечен. В 28-а пък Бут хвана коварен изстрел на Диего.

В 29-а минута Олич надбяга Касерес в пеналта на Юве, защитникът го фаулира и реферът свири дузпа. Вратарят Бут застана срещу колегата си Буфон и го преодоля за 1:1. В 31-а минута след шут отдалеч и рикошет топката за малко да прехвърли стража на "бианконерите". След последвалия корнер, Гомес пропусна поредното чисто положение за "баварците".

До края на полувремето гостите натикаха Ювентус в собствената му половина, а нов гол във вратата на Буфон като по чудо не падна. Швайнщайгер стреля опасно в 40-а, но Джиджи изби.

Втората час започна по подобие на първата – Байерн атакуваше, а Юве се бранеше. В 51-а минута гостите ликуваха, след като Гомес стреля с глава, Буфон изби, но топката попадна в Олич, който от няколко метра вкара за 1:2.

Юве се опита да отговори, но не успя да притисне съперника си. В 59-а минута Поулсен стреля с глава след центриране на Диего, но ударът му мина над гредата. Мачът продължи да се развива както до сега – "баварците" атакуваха, но вече не толкова стремително, а "бианконерите" нямаха отговор на много добрата игра на съперника си.

В 65-а минута Амаури замени слабо представилия се Диего. Минута по-късно пък Касарес проби чудесно, поднесе топката на непокрития Трезеге, но французинът би неточно над вратата от чиста позиция. Това положение обаче бе само моментен проблясък и Байерн продължи да доминира.

В 71-а минута Юве получи възможност да изпълни пряк свободен удар, но шутът на Фабио Гросо бе много разочароващ. "Старата госпожа" най-после натисна по-сериозно и успя да създаде 2-3 мелета пред Бут.

В 82-а минута всичко свърши. След центриране от корнер и рикошет, Гомес на празва врата вкара за 3:1 в полза на гостите. В продължението Тимошчук окончателно погреба Юве за крайното 4:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ювентус: Буфон, Касерес, Канаваро, Легроталие, Гросо, Мело, Каморанези, Маркизио, Диего, Дел Пиеро, Трезеге

Байерн Мюнхен: Бут, Ван Буйтен, Демикелис, Лам, Батщюбер, Ван Бомел, Пранич, Швайнщайгер, Олич, Мюлер, Гомес

CEC0_vg
09.12.2009 21:25

Последните години просто Бианконерите са трагични. Нямат титла от 2006 години(ако не ме лъже паметта). Това ще се промени ако се земе някой опитен трениор и се разкара половината защита с изключение на Чиелини и Гросо. Халфовата линиа е трагична. Само Мело, Диего и Гиовинко играят, но след като той е резерва са само 2. Имат класни нападатели, но нещо не им върви. От друга страна Байерн за последните 5 сезона имат 6 купи.

DenteMente
09.12.2009 16:20

Така трябва бой и ебане само за тия... *lol* "великия" Юве... оо слава тебе неудачнико Живейте си на старата слава и си се върнете в Серия Б *erm* Едно голямо БРАВО на баварците изненадан съм много приятно евала *wink* За Другия "велик" колус в Италия какво да кажа... ЕЛ ГАЛАКТИКО спаси ЕЛ НЕУДАЧНИЦИ Значи Интер си взима мачовете с пари хваща Милан и оп 0-4 и този мач ли беше купен Милан неможе да бие Швейцарци в мач за класиране напред Повече да коментирам ли кой е смешен и кой не? От тук на татъка каквото и да се каже за Интер просто ще го приемам като израс на безсилие

arsenal_kings
09.12.2009 09:36

БАХТИ РАУТАТА БАЙЕР НЕ БЯХА В ФОРМА СИЧКИ МИСЛИХА 1ЦА ПЪК НАКРАЯ 1:4 *erm*

arsenov
09.12.2009 01:47

MCFOXXX много си прав мога да призная че миналата година Байерн игра срещу Барса все едно е 3-то дивизионен отбор но мога да го призная за разлика от други Bayern über alles!!!

MCFOXXX
09.12.2009 01:38

arsenov, той Кайзера наскоро си го каза в едно интервю: "Никой не е по-голям от БАЙЕРН!" Така че не може след тези изцепки на Тони да остана равнодушен. За мен той е един страхотен таран и това си е мое мнение, но дори ако погледнеш реално и тази година ван Гаал му даде шанс. Но не, Тони реши пак да прави типичните си пропуски. Тръгна си по средата на мача с Шалке, чакай малко ти не играеш в Брестник. Това е Байерн и всеки, който не го разбира няма място в отбора! Така че шанс му бе даден, но щом той няма мотивация и само мрънка вратите са отворени. А пък си имаме и нов герой ние феновете на този ВЕЛИК клуб и мисля че всеки ще се съгласи, че това засега е Олич *smile* Последното което ще напиша е, че не трябва да сме коне с капаци. Примерно когато Байерн паднаха от Бордо, въпреки че от страна на съдията имаше резачки аз никога не съм търсил вина в реферите, а си казвам "Да, играхме слабо". Но не може да гледам как след като смачкахме Юве феновете им измислят всевъзможни тъпотии и ги пишат като коментари. Така че САМО БАЙЕРН!!!

DenteMente
09.12.2009 01:29

Тоя па израснал със злоба...какво да направя,че майкати е проститутка а бащати е хомосексуалист *lol* Няма да псуваш свинчо...за тоя смешен отбор ще говорим каквото си искаме ясно? Айде радвай се на УЕФА и на 2-рото място в Серия А...май в Серия Б си ви беше екстра

arsenov
09.12.2009 01:17

biznesmen ами виш сега за мен думата фен значи да подкрепяш отбора и психически и финансово но всеки има свое мнение нали *thumb_up*

biznesmen
09.12.2009 01:10

arsenov не всеки има възможност да посещата мачовете на своя любим отбор.Аз като съм фен на Милан и не съм ходил на нито един техен мач да не би да ме прави по-малко фен от теб например? Всеки истински фен ще поддържа отбора си независимо дали е пред телевизора или на стадиона.

arsenov
09.12.2009 01:06

MCFOXXX мнооого си прав за днес и се радвам че прочетов в миналите теми за Байерн и Тони че най накрая остявяш зад гърба си тоя некадърник сериозно го казвам феновете трябва да обичаме и да мислим най доброто за отбора а не за благото на дадени футболисти и се радвам че си го проумял може да си го проумял преди това но го каза на глас преди 2-3 седмици и се радвам *beer*

MCFOXXX
09.12.2009 00:59

arsenov, не си чупи нервите приятелю *smile* Тази вечер е празник и аз нямам намерение да си го развалям като чета глупавите коментари на феновете на Ювентус. ВЕЛИК мач за нас! Бойната машина отново бе заредена догоре

Marko4123
09.12.2009 00:42

Ако не сте гледали мача , може да го свалите от Futbolisti.com *wink*

arsenov

Juventus_tifoz абе боклук викаш ми селяндур живея от години в Мюнхен и посещавам 90% от домакинските мачове на своя отбор а ти си някъв шибан ТВ зрител и ми говориш така ахахахахах факт е Байерн надиграха жабите в Мюнхен и унижиха жабите в торино нали??? освен това аз съм истински фен на отбор а ти си поредния шибан ТВ зрител сещаш ли се палячо???

SnoopyDogg
09.12.2009 00:39

razor_ sharp по добре замълчи и не се излагай повече. Никой не го интересува как си израсъл.

Ginekologa
09.12.2009 00:36

юве са гола вода тоя сезон бордо ги би ся и тия

ybb
09.12.2009 00:35

АА-мхахахАхахахХА ОМен и тоя лудия РАзор_шарп ви разказаха игратаа ехехеееее смешмициии,,,,просто БАирен беха по-подготвени ,а Юве ги подцениха след парвия гол,,,,А кажете ми 4е греша а???

razor_sharp
09.12.2009 00:26

маика ви деба ееееееее ,ако ве познавах сега маите ви да ми духаха за да ви остава живи,елелеееее не знаете С ква Злоба сам израснал еии педал4етааа *lol* ..НЕ искам пове4е и 1 дума да слушам за ЮВЕ оти ки ве намера и .. *sick*

aa4opz

трябваше ювентус като пада,да падне с един гол по малко!много ме е яд!падни 1 на 3!не на 4!! *thumb_down* така изпуснах кинти!!

Juventus_tifoz
09.12.2009 00:25

arsenov, селяндур смотан, казах, че ще ви видим на осминафиналите. Не може един отбор в 100% от мачовете да побеждава. В случая играхме по-лошо и вие се възползвахте от това. Doc_Holliday, ЕВАЛА БРАТ. Веднъж да срещна едно цивилизовано мнение *beer*

DenteMente
09.12.2009 00:22

Каква прекрасна вечер *lol* Милан се УНИЖИ да чака на готово а тия смешници не ги коментирам...

Doc_Holliday
09.12.2009 00:11

Честита победа на всички фенове на Байерн *beer* Баварците тази вечер играха прекрасно *thumb_up* А на феновете на Юве ще кажа едно нещо-ако в отборът ви не дойде опитен треньор, нищо добро не ви чака.

michael_forever

ХАХАХАХАХА Якуинта вика контузен.Този псевдоиграч ви пожелавам вечно да е здрав и вечно да ви води нападението. ТОй като играе отбора за който играе винаги е на нула. *lol* *lol*

ybb
09.12.2009 00:10

КАКВО ТОЛКО ИМАТЕ ПРОТИВ СРЕщУ ЮВЕ И ДРУГИТЕ ИТАЛЯНСКИ ОТБОРИ БЕ СМОТАНЯЦИ ,МАИ ВЕ Е СТРАХ АКО ТЕ ПРОДАЛЖАТ,Е ВСЕ ПАК 3 ОТБОРА ОТ ИТАЛИЯ ПРОДАЛЖАВАТ,,,И ОщЕ НЕщО АКО ПРОВЕРИТЕ ОТБОРИТЕ ОТ ИТАЛИЯ ИМАТ НАИ-МНОГО ФИНАЛИ ЗА Ш.Л. МАИ ЗА ТОВА СТЕ ПРОТИВ ТЯХ ХАХАХААА *lol*

martosas
09.12.2009 00:07

АХАХ Juventus_tifoz НИЕ ЩОТО НЯМАХМЕ КОНТУЗЕНИ.. КЛОСЕ,РИБЕРИ, ПОЛУ ВЪЗТАНОВЕНИЯ РОБЕН И СИГ ОЩЕ 1-2 ЗА КОИТО НЕ СЕ СЕЩАМ..

CEC0_vg
09.12.2009 00:06

Еми пичага то резил е 1-4. Вие ако бяхте продължили сигорно с по малко щеше да паднете. И за какфа история става вапрос? И да не би ние да нямаме контузени.

09.12.2009 00:04

Радвайте се. Постигнахте исторически успех, който няма да се повтори в близките 50 год. В момента Байерн пишат история *joking* Бъдете благодарни, че имаме един куп контузени. РАДВАЙТЕ СЕ до осминафиналите. Ще ви гледаме резила там

liverbird1892

Само така Байерн ги смаза тея жабари и продулжи заслужено дано Байерн вземе шампионската лига *beer*

09.12.2009 00:02

Могъщ Байерн унижи Ювентус и го изхвърли от Шампионската лига *lol* Друго кво има да се каже.. А датой колегата сашя75 го е казал:"Juventus_tifoz,какво ще мачкате в лигата бе,кавал-с тая игра може само да си мачкате пишките в гащите." Байерн не е интер все пак. *beer*

martosas
08.12.2009 23:59

ОООООО ГОЛЯМА ПОБЕДА ООООО ПОКАЗАХМЕ ИМ!! САМО БАЙЕРН АЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ *stop* *beer* *party*

MCFOXXX
08.12.2009 23:58

Бихме ги като тъпан на сватба насред Торино *party*
Само Байерн!!!

crissttiano
08.12.2009 23:43

ХАХА колко смешни фенове на Юве има *lol* яд ви е че отпаднахте а Байерн показа че е голям отбор *wink* САМО ЮНАЙТЕД ПОЗДРАВИ ОТ ОУЕН ЗА ДЗЕКО И КОМАНИЯ *beer*

08.12.2009 23:42

sasho75 оправят ли се контузените, няма кой да ни спре. А и междувременно може и да пристигне нов треньор с опит.

genchy
08.12.2009 23:41

juventus tifoz Колко си жалък, ако Байерн бяха отпаднали, щеше да приказваш колко сме зле, и че ще играем в ЛигаЕвропа,хахахаха 1:4 пич приеми го и в първия мач ви размазахме просто не си вкарахме полуженияата, сега плачи защото отбора ви днес беше комичен... аа и кажете бай бай на Шампионска Лига *lol* *thumb_down*

sasho75
08.12.2009 23:40

Juventus_tifoz,какво ще мачкате в лигата бе,кавал-с тая игра може само да си мачкате пишките в гащите.

faf4o

Айде Торинци гризнахте двърцето и пак ще гледате ШЛ пред телевизора *lol* Всепак браво на немците GG ARSENAL *beer*

CEC0_vg
08.12.2009 23:35

патев и за това си прав. Те Байерн само рекорди поставят. Сега се изгаврихме със силният тим на Дуспентус.

DenteMente
08.12.2009 23:05

Това е най-хубавата футболна вечер за мен от както се помня *lol* Смях за "Принтер" смях а сега Милан и Юве незнаят каде се намират Милан си чека на Реал да ги спаси

08.12.2009 22:48

Това, че са ги победили нищо не значи. Те и Байерн са единственият отбор в Европа с положителен баланс срещо Реал ама си мълча. Последната победа им е през 2002 май на 1/4.

bianc0ner0
08.12.2009 22:45

и ЦЕЦК0 юве последните 3 мача не били реал :? ? само на тва ми отговри смециалист ?!?!?! *lol*

bianc0ner0
08.12.2009 22:41

CEC0 що не земеш да работиш тука в този сайт..голям разбирач си *lol* вари се скрий някаде недей писа на тема ювентус самут !

08.12.2009 22:01

Моля ви ако някой знае линк за да гледам мача онлайн да каже.Че някои хора както и аз нямаме каблена да гледаме Диемите. *sad*

08.12.2009 21:37

Фенчетата на Дуспентус са нещо много надъхани. Като се класира занапред да не мислите, че ще можете да биете Барселона, Реал, Челси, Манчестър или някой от другите грандове?

DenteMente
08.12.2009 21:29

Немците са ми фаворит за най-скапан отбор *lol* в шампионата бият ама и те незнаят как *sick* В ШЛ не ги коментирам просто...Имат "страхотни" нападатели на който им трябват по 60 положения за гол