Черно море победи девет от Монтана

16:00
Отборът на Черно море победи Монтана като гост с 2:1 в последния мач за есенния полусезон на "А" футболната ни група.

Само след половин час игра домакините останаха с девет души на терена. В 5-а минута Мирослав Иванов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Секунди по-късно същия играч фаулира грубо свой опонент и получи второ официално предупреждение. В 26-а минута неговия съотборник Бето получи първия си жълт картон, а в 28-а бе изгонен за втори жълт картон.

В 45-а минута Черно море успя да отбележи гол във вратата на останалия с двама по-малко на терена Монтана. Даниел Георгиев бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с премерен удар откри резултата. В 77-а минута "моряците" отбелязаха и второ попадение. Влезлият като се като резерва в този двубой Герасим Заков удвои резултата след като получи чудесен пас от Здравко Лазаров.

В добавеното време на мача домакините върнаха един гол. Автор на почетното попадение стана Николай Николов. След тази победа Черно море събра 22 точки и измести Пирин от деветото място. "Орлетата" имат същия точков актив, но са с по-лоша голова разлика от варненци. Монтана остана на 11-о място с 17-точки.