Лил изригна за едно полувреме и подчини Лион с развихрилия се Лисандро

08:42
Лил победи Лион с 4:3 в зрелищен мач от 15-я кръг на френската Лига 1.

"Лъвовете" водеха с 0:2, след това с 1:3 и никой не се съмняваше в успеха им, но не така мислеха домакините, които сътвориха истинска сензация през второто полувреме. С хеттрик за гостите се отличи нападателят Лисандро Лопес, но това не помогна на съотборниците му да си тръгнат дори с точка.

"Хлапетата" поведоха още във 2-а минута с гол на Лопес. 20 по-късно футболист на Лил игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът свири дузпа. Лисандро вкара от бялата точка и Лион дръпна с 2:0. Домакините върнаха едно от попадение чрез Фро в 24-а минута, но в 34-а Лопес възстанови преднината от две попадения на Лион и оформи своя хеттрик.

Второто полувреме изглеждаше протоколно, но Жервино намали на 2:3, а в средата на частта Кабайе в 70-а минута направи резултата 3:3 от дузпа.

Футболистите на Лион не знаеха къде се намират, а Лил вече търсеше победата с всички сили. Жервино в 90-а минута се превърна в герой за своите и донесе сладкия успех, дошъл след неочакван обрат.